Trwa ładowanie...
ted
16-07-2014 13:23

Producenci filmu "Ted" oskarżeni o kradzież pomysłu

Producenci filmu "Ted" oskarżeni o kradzież pomysłuŹródło: Studio Munka-SFP
d3q6w61
d3q6w61

Firma produkcyjna Bengal Mangle posądziła Setha MacFarlane’a, który wyreżyserował, wyprodukował i zagrał rolę w filmie *"Ted" o bezprawne wykorzystanie pomysłu na postać wulgarnego misia w świecie dorosłych.*

W treści pozwu padły również oskarżenia wobec dystrybutora filmu, firmy Universal Pictures. Przedstawiciele Bengal Mangle uważają, że Ted jest łudząco podobny do stworzonej przez nich postaci Charliego.

Charlie był bohaterem internetowego serialu od 2009 roku. Firma Universal Pictures nie ustosunkowała się do oskarżeń.

"Ted" to amerykański film komediowy z 2012 roku w reżyserii Setha MacFarlane'a (twórca seriali animowanych "Głowa rodziny" i "Amerykański tata"). Scenariusz napisali Seth MacFarlane, Alec Sulkin oraz Wellesley Wild, zaś muzykę skomponował Walter Murphy. Za produkcję odpowiadają Seth MacFarlane, Jason Clark i Scott Szuber.

d3q6w61

"Ted" miał być początkowo serialem animowanym, jednak reżyser szybko zdał sobie sprawę, że jego pomysł sprawdzi się lepiej na dużym ekranie szczególnie w czasach, kiedy poczyniono tak wielki postęp w dziedzinie animacji komputerowej i efektów wizualnych.

W filmie, który łączy żywą akcję z animacją komputerową, poznajemy historię Johna Bennetta, którego życzenie z dzieciństwa sprawia, że ożywa jego ukochany pluszowy miś, Ted. Prawie 30 lat później bajka dobiega końca. Ted nie ma zamiaru opuścić Johna... ku rosnącej irytacji jego dziewczyny Lori Collins. Chociaż rozdrażnienie Lori stale rośnie na skutek stojącej w miejscu kariery Johna i całym dniom, które jej narzeczony spędza na paleniu trawki i piciu piwa z Tedem, tak naprawdę to nie ona jest najbardziej sfrustrowana. Kiedy John usilnie stara się znaleźć sposób na poradzenie sobie z dorosłością, niespodziewana pomoc nadchodzi ze strony dziecięcej zabawki.

W filmie "Ted" w rolach głównych zagrali: Mark Wahlberg jako John Bennett, Mila Kunis - Lori Collins, Joel McHale – Rex, Giovanni Ribisi – Donny, Patrick Warburton – Guy, Matt Walsh – Thomas, Jessica Barth - Tami-Lynn oraz Seth MacFarlane jako głos Teda.

d3q6w61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q6w61