Program TV na niedzielę: "Komornik", "Ucho prezesa", "Hobbit: Pustkowie Smauga" [11‑02-2018]

Dziś w TV "Komornik", jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat z rewelacyjną kreacją Andrzeja Chyry. Ponadto kinowy przebój "Hobbit: Pustkowie Smauga" i "Django" Quentina Tarantino.

Program TV na niedzielę: "Komornik", "Ucho prezesa", "Hobbit: Pustkowie Smauga" [11-02-2018]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.02.2018 | aktual.: 11.02.2018 10:30

W Telewizji WP natomiast pojawi się hit polskiego internetu, czyli satyryczne "Ucho prezesa". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 11 lutego.

"Komornik"

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów nagrodzony Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni i typowany do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Obraz Feliksa Falka z Andrzejem Chyrą w roli głównej to jeden dzień z życia komornika w dotkniętym powszechnym bezrobociem mieście. Lucek jest młody i ambitny. Odniósł życiowy sukces, bo uciekł z przedmieścia. Jako komornik jest błyskotliwy i czarujący. Bez problemu potrafi owinąć rozmówcę wokół palca i ukryć swoje prawdziwe oblicze – bezwzględne i okrutne. W pozostałych rolach m.in. Kinga Preis, Marian Dziędziel i Małgorzata Kożuchowska jako kochanka głównego bohatera.

Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju wciela się w tytułowego prezesa, którego pierwowzorem jest lider partii rządzącej. Polityk zasiada w swoim gabinecie, gdzie przyjmuje zarówno przedstawicieli obozu rządowego, by słuchać sprawozdań oraz przekazywać dalsze instrukcje, jak i opozycji. W każdym odcinku zjawia się tam inny gość, a wydarzenia nawiązują do aktualnych spraw, które rozgrywają się na najwyższych szczeblach władzy w Polsce.

"Hobbit: Pustkowie Smauga"

Hobbit Bilbo Baggins, czarodziej Gandalf i trzynastu Krasnoludów pod wodzą Thorina Dębowej Tarczy kontynuują wyprawę, której celem jest odzyskanie Ereboru - Królestwa Krasnoludów. W czasie podróży spotkają niedźwiedzia-wojownika Beorna, gigantyczne pająki z Mrocznej Puszczy, Leśne Elfy dowodzone przez Legolasa, Taurielę i Króla Thranduila oraz tajemniczego łucznika zwanego Bardem, który przemyca ich do Miasta Na Jeziorze. Kiedy wreszcie ujrzą Samotną Górę, staną twarzą w twarz z największym niebezpieczeństwem - Smokiem Smaugiem.

"Django"

Pozycja obowiązkowa dla fanów Quentina Tarantino. Zdobywca Oskara Jamie Foxx wciela się w tytułową rolę niewolnika w filmie "Django", którego akcja rozgrywa się na Południu Stanów Zjednoczonych dwa lata przed Wojną Secesyjną. Na skutek brutalnego traktowania przez byłych właścicieli pewnego dnia staje twarzą w twarz z pochodzącym z Niemiec łowcą nagród dr Kingiem Schultzem (zdobywca nagrody Akademii - Christoph Waltz). Schultz jest właśnie na tropie niebezpiecznych braci Brittle i tylko Django może go do nich zaprowadzić.

"Ucieczka z Nowego Jorku"

Akcja filmu Johna Carpentera z 1981 r. przenosi nas do przyszłości, gdy rozgrywa się Trzecia Wojna Światowa, a Manhattan zostaje zamieniony w jedno wielkie więzienie o zaostrzonym rygorze. Porwany przez terrorystów Air Force One rozbija się na Manhattanie, ale prezydent USA przeżywa i zostaje wzięty jako zakładnik. "Snake" Plissknen (Kurt Russell), były żołnierz odsiadujący wyrok, dostaje propozycję nie do odrzucenia – musi w 24 godziny odbić głowę państwa; jeśli mu się uda, otrzyma amnestię, jeśli nie – wszczepiony mu przez komisarza ładunek wybuchowy eksploduje.

"Ostatni samuraj"

Widowiskowy dramat wojenny, w którym Tom Cruise przenosi się do XIX-wiecznej Japonii. Kapitan Nathan Algern, weteran wojny secesyjnej i przedstawiciel firmy produkującej karabiny Winchester, wyrusza na Daleki Wschód, by zapoznać odizolowanych od świata zachodniego Japończyków z nowinkami technicznymi przemysłu zbrojeniowego. Zgorzkniały kombatant nie zdaje sobie sprawy, że wyprawa do Japonii będzie dla niego ogromnym szokiem kulturowym i początkiem zupełnie nowego życia.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)