Program TV na niedzielę: "Nienawistna ósemka", "Moje córki krowy", "Smak śmierci" i "Rybka zwana Wandą" [2‑07-2017]

W niedzielny wieczór w telewizji obejrzymy wielokrotnie nagradzany polski komediodramat "Moje córki krowy", przejmujący dramat "300 mil do nieba" o niebywałej ucieczce dwóch młodych braci, a także oscarową "Nienawistną ósemkę". Na poprawę humoru polecamy komedię "Rybka zwana Wandą". Emocji nie zabraknie również na kanale Telewizji WP, gdzie wyemitowany zostanie thriller akcji "Smak śmierci". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 2 lipca.

Program TV na niedzielę: "Nienawistna ósemka", "Moje córki krowy", "Smak śmierci" i "Rybka zwana Wandą" [2-07-2017]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.07.2017 | aktual.: 02.07.2017 11:43

"Rybka zwana Wandą"

Jedna z najlepszych komedii końca lat 80., okrzyknięta zabójczo śmieszną, po fatalnym przypadku zgonu, do jakiego doszło w 1989 roku w Danii. Ole Bentzen widząc scenę wkładania frytek do nosa, tak zaniósł się śmiechem, że na skutek gwałtownego skoku ciśnienia krwi doznał ataku serca i w konsekwencji zmarł. „Rybka zwana Wandą” to film z mistrzowskim wdziękiem ukazuje zabawne różnice pomiędzy "Jankesami", czyli Wandą i jej kochankiem Ottonem oraz typowymi "Angolami": adwokatem Archiem i Kenem - złodziejem i wielbicielem zwierząt w jednej osobie. Tę zwariowaną czwórkę niespodziewanie połączy chęć zdobycia bezcennych diamentów... a podzieli pragnienie przejęcia łupu.

Główna oś fabuły sprowadza się do tego, że dwaj łowcy głów, czarnoskóry Major Marquis Warren (Samuel L. Jackson) i John Ruth (Kurt Russell)
z przestępczynią Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh) próbują przedostać się przez zaśnieżone pustkowie Wyoming do miasta Red Rock. Podczas podróży z powodu zamieci śnieżnej muszą zboczyć ze szlaku. Znajdują schronienie w zajeździe na górskiej przełęczy, gdzie spotykają kilku typów spod ciemnej gwiazdy. Jak łatwo się domyślić, znając logikę poprzednich filmów Tarantino, nie ma co liczyć na to, że panowie spotkają się przy okrągłym stole i załatwią stare sprawy bez rozlewu krwi.

"Smak śmierci"

Steven Down zostaje wysłany przez wywiad armii USA do Ameryki Południowej, by wraz z kilkoma towarzyszami prowadzić obserwacje nikaraguańskich partyzantów z grupy "contras". Po ataku zamaskowanych napastników przy życiu pozostaje tylko Steven. Poddany torturom ujawnia prawdę o misji. Uchodzi z życiem, lecz przebyte doświadczenia pozostawiają uraz w jego psychice. Sześć lat później podczas spotkania biznesowego Steven identyfikuje głos jednego z rozmówców, jako głos oprawcy z Nikaragui.

"Uczeń czarnoksiężnika"

Dziś w TV jeden z ostatnich dobrze przyjętych obrazów z Nicolasem Cage'em, który od lat zbiera fatalne oceny za swoje występy. To historia pewnego nieśmiałego młodzieńca, który zostaje zwerbowany przez potężnego maga Balthazara Blake’a. Czarodziej chce, by nastolatek pomógł mu powstrzymać Maxima Horvatha przed rozprzestrzenianiem zła. Główny bohater pod okiem surowego nauczyciela poznaje tajniki sztuki magicznej. Wkrótce nadchodzi czas konfrontacji z wrogiem

"Moje córki krowy"

Ten wyjątkowy film przedstawia historię dwóch sióstr, które muszą zmierzyć się ze śmiercią rodziców. Produkcja charakteryzuje się bardzo oryginalnym podejściem do trudnego tematu. Mimo wielkiego cierpienia bohaterów w filmie nie brakuje wątków humorystycznych. Dębska idealnie połączyła ze sobą elementy komediowe i dramatyczne, tworząc jedno z najoryginalniejszych dzieł rodzimej kinematografii w historii. W rolach głównych występują Agata Kulesza, Gabriela Muskała i Marian Dziędziel. Film już w pierwszym tygodniu wyświetlania zgromadził w kinach ponad 132 tysiące widzów. Tak wysoka frekwencja nie zdarza się często w przypadku polskich produkcji. Wkrótce „Moje córki krowy” pobiły ustanowiony przez siebie rekord. Po 10 dniach od premiery obraz obejrzano ponad 350 tysięcy razy.

"300 mil do nieba"

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia spektakularnej ucieczki dwóch braci podróżujących w podwoziu TIR-a to jedna z najciekawszych produkcji powstałych w naszym kraju. Film został doceniony na wielu prestiżowych festiwalach (otrzymał m.in. Nagrodę Młodych w Cannes i statuetkę Feniksa wręczaną przez Europejską Akademię Filmową). Akcja filmu "300 mil do nieba" rozgrywa się w Polsce lat 80. Głównymi bohaterami są bracia, którzy żyją wraz z rodzicami w bardzo skromnych warunkach. Sytuacja materialna rodziny komplikuje się, gdy ojciec chłopców zostaje wyrzucony z pracy za poglądy polityczne. Grzesiek i Jędrek postanawiają potajemnie uciec z kraju. Ukrywając się w podwoziu TIR-a przedostają się do Danii. Gdy sprawa wychodzi na jaw, do akcji wkracza lokalna dziennikarka.

"Wojownik"

Genialny, poruszający i trzymający w napięciu film Gavina O'Connora z Tomem Hardym w roli głónej. Bohaterem obrazu jest Tom Conlon, były żołnierz piechoty morskiej, który powraca do rodzinnego Pittsburgha, aby zostać mistrzem sztuk walki. Jego ojciec, któremu udało się wyrwać ze szponów uzależnienia od alkoholu, postanawia przygotować syna do prestiżowych zawodów MMA.

Źródło artykułu:WP Film
moje córki krowyprogram tvRybka zwana wandą
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)