Program TV na niedzielę: "The Hurt Locker", "Troja", "Mission Impossible Rogue Nation", "Powidoki" [26‑11-2017]
Dziś w TV "Pitbull" z 2005 r., czyli jeden z najlepszych polskich kryminałów, a przy okazji - zdaniem wielu krytyków - pierwszy i ostatni naprawdę dobry film Patryka Vegi. Fani mocnych wrażeń nie mogą również przegapić hitu z Tomem Cruisem "Mission Impossible: Rogue Nation" oraz kostiumowego widowiska "Troja". Niedzielną propozycją dla całej rodziny jest "Klucz do przygody", który zadebiutuje na kanale WP. Gorąco polecamy także trzymający w napięciu i poruszający obraz "The Hurt Locker. W pułapce wojny". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 26 listopada.
"The Hurt Locker. W pułapce wojny"
Dziś w TV zobaczymy również nagrodzony sześcioma Oscarami film Kathryn Bigelow "The Hurt Locker. W pułapce wojny", nazwany w rankingu BBC jednym z najlepszych filmów XXI w. Obraz ten to oparta na faktach historia grupy amerykańskich żołnierzy, którzy znajdują się na misji w Iraku. Grupa saperów odlicza ostatnie dni do powrotu do domu. Wśród nich znajduje się starszy sierżant sztabowy William James znany ze swojej odwagi oraz niekonwencjonalnych metod pracy. Choć każdy z wojskowych myślami jest już w ojczyźnie, na każdym kroku muszą oni uważać, by nie paść ofiarą wroga. W roli głównej Jeremy Renner.
"Troja"
Brad Pitt dobywa miecza, odtwarzając rolę mitycznego herosa - greckiego wojownika Achillesa, w spektakularnej ekranizacji Iliady. Orlando Bloom i Diane Kruger wcielają się w postacie legendarnych kochanków, których miłość staje się początkiem wojny; Eric Bana gra księcia, który ośmiela się stawić czoła Achillesowi, a Peter O'Toole rządzi Troją jako król Priam. Reżyser Wolfgang Petersen przeniósł na ekran antyczny świat potężnych okrętów wojennych, walczących armii, warownych fortec i gigantycznego Konia Trojańskiego. Widowisko najwyższej klasy!
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"Mission Impossible Rogue Nation"
Najnowsza odsłona kultowej serii filmów sensacyjnych Toma Cruise'a, w której dziarski 53-latek nie dość, że zagrał w większości kaskaderskich scen, to na dodatek jeszcze ją wyprodukował. Ethan Hunt i kumple z IMF ponownie muszą ratować świat – tym razem przed tajemniczym Syndykatem dowodzonym przez Solomona Lane’a. Reżyserią zajął się Christopher McQuarrie, dotąd uznany scenarzysta, wielokrotnie współpracujący z Cruisem. Jak przekonuje nasz recenzent, "Rouge Nation" to kwintesencja świetnie skrojonego widowiska sensacyjnego, w którym obok wirtuozersko zrealizowanych scen akcji niemniej ważna jest trzymająca w napięciu, ze swadą opowiedziana intryga (czytaj więcej tutaj).
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"Klucz do przygody"
"Klucz do przygody" to kolejna nowość w paśmie filmów familijnych na kanale WP. Najnowszy obraz reżysera "Psa wampira" i "Psu-bratów" to świetna propozycja na rodzinny czas spędzony przed telewizorem. Bystre dzieciaki, pradawna tajemnica do rozwiązania i zaskakujące zwroty akcji to przepis na niesamowitą przygodę.
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"Powidoki"
Ostatni film Andrzeja Wajdy z niezwykłą, bardzo wymagającą rolą Bogusława Lindy, który po śmierci reżysera ostro skrytykował scenariusz "Powidoków" (czytaj więcej tutaj). Film opowiadający historię Władysława Strzemińskiego, polskiego awangardzisty, który przez całe życie poszukiwał prawdy w sztuce. Wymowa artystyczna była dla niego na pierwszym miejscu, o czym przekonali się podziwiający go studenci i rodzina zepchnięta na drugi plan. Co znamienne, Linda portretując Strzemińskiego musiał skupiać się nie tylko na emocjach, ale przede wszystkim na dosłownym ukazaniu fizycznych ułomności artysty, pozbawionego jednej ręki i nogi.
"Persona non grata"
Dziś w TV świetna i jedna z ostatnich ról polskiej legendy kina – Zbigniewa Zapasiewicza. Z powodu pogrzebu żony do kraju powraca Wiktor, pełniący funkcję polskiego ambasadora w Urugwaju. Tutaj spotyka dawnego przyjaciela, Olega - rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych, którego podejrzewa o romans ze zmarłą małżonką oraz szpiegostwo na rzecz ZSRR. "Persona non grata" to jeden z najczęściej nagradzanych polskich filmów 2005 r.
"Fotograf"
Najlepszy film na Festiwalu w Gdyni według krytyków. Jak pisał nasz recenzent, thriller Waldemara Krzystka "wykracza nie tylko poza ramy gatunku, ale i polskiej natury. Reżyser "Małej Moskwy" szuka korzeni na pozór rytualnych mordów, ale zaciera kulturowe granice i koncentruje siły na prowadzeniu historii uniwersalnej, gęstej od domysłów i niespodziewanych zwrotów akcji. Fabuła jest wysokiej klasy splotem powidoków, symboli, naturalistycznych obrazów i skojarzeń wywołujących dreszcze." To trzeba zobaczyć!
"Pitbull"
Fani z niepokojem wyczekują kolejnego filmu, w którym powróci Marcin Dorociński, a Patryka Vegę w fotelu reżysera zastąpi Władysław Pasikowski. Bo chociaż dwie ostatnie części biły rekordy popularności i zarobiły fortunę, to miłośnicy gatunku nie mają wątpliwości, że to właśnie pierwszy "Pitbull" z 2005 r. był największym dokonaniem w karierze Vegi. Historia oparta na faktach w połączeniu ze świetnymi kreacjami aktorskimi (doskonały Dorociński jako "Despero", nieopierzona Weronika Rosati jako Dżemma, a oprócz nich Gajos czy Grabowski) uczyniły z "Pitbulla" prawdziwą perełkę, jeden z najlepszych polskich kryminałów, który warto sobie przypomnieć po 12 latach od premiery.