Trwa ładowanie...
08-12-2016 08:34

Bogusław Linda ostro o "Powidokach": "ten scenariusz był naprawdę ch**owy"

Bogusław Linda udzielił wywiadu amerykańskiemu serwisowi filmowemu Deadline. W niecenzuralnych słowach wypowiedział się w nim o scenariuszu "Powidoków", w których gra główną rolę malarza Władysława Strzemińskiego. W wywiadzie "promującym" w USA ostatnie dzieło Andrzeja Wajdy, aktor powiedział, że scenariusz filmu jest "naprawdę ch**owy". "Powidoki" są polskim kandydatem do Oscara.

Bogusław Linda ostro o "Powidokach": "ten scenariusz był naprawdę ch**owy"Źródło: Materiały prasowe
d48oozy
d48oozy

"Powidoki", jako film zgłoszony przez Polskę do Oscara, są obecnie promowane w Stanach Zjednoczonych. Ale chyba nikt nie spodziewał się takiej "promocji" od aktora grającego główną rolę. Linda, zapytany o swój udział w flimie, nie owijał w bawełnę. - Wiedziałem, że scenariusz jest trochę słaby i jeżeli źle zagram, to wszyscy powiedzą, że zepsułem Andrzejowi Wajdzie film - stwierdził bez ogródek aktor.

Aktor powiedział, że podejmowano próby naprawy scenariusza, ale we wszystkich tekstach brakowało "beznadziei".

Linda nie ukrywał, że nie podoba mu się, że po śmierci Andrzeja Wajdy promocja filmu jest na jego barkach: - Ponieważ Andrzej nie żyje, to ja muszę za niego jeździć po całym, k*a, *jenym świecie. I świecić ryjem we wszystkich miejscach* - powiedział Linda.

d48oozy

Aktor odmawia komentarza w sprawie wywiadu dla amerykańskiego serwisu.

„Powidoki” to historia malarza Władysława Strzemińskiego – pioniera awangardy lat 20. i 30., który po wojnie nie godzi się tworzyć w zgodzie z założeniami nurtu socrealizmu. Bohater rozpoczyna więc realizować własną artystyczną wizję. Ta nie przypada jednak do gustu przedstawicielom ludowej władzy. W rolach głównych występują Bogusław Linda, Bronisława Zamachowska i Zofia Wichłacz.

„Powidoki” wejdą do polskich kin 13 stycznia 2017 roku. 89. Gala rozdania Oscarów odbędzie się natomiast 26 lutego.

d48oozy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48oozy