Trwa ładowanie...
d2auhnk

Program TV na piątek: „Pitbull. Nowe porządki”, „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, „Agora” [31-03-2017]

W piątkowy wieczór obejrzymy w telewizji wielki przebój kinowy „Pitbull. Nowe porządki”, kolejny odcinek serialu „Most nad Sundem” na antenie Telewizji WP i widowisko „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”. Ciekawą propozycją jest także "Agora", film, który wywołał protesty Kościoła katolickiego. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć na małym ekranie 31 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program TV na piątek: „Pitbull. Nowe porządki”, „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, „Agora” [31-03-2017]
(Materiały prasowe)
d2auhnk

„Agora”

Film Alejandra Amenábara z 2010 roku podzielił polskie media i wzbudził oburzenie niektórych przedstawicieli Kościoła katolickiego. Chodziło o ukazane na ekranie starcia między coraz bardziej rozprzestrzeniającą się religią chrześcijańską a odchodzącym w przeszłość światem starożytności. „Utwór ten wygląda na sugestywną agitkę antychrześcijańską z odniesieniami współczesnymi. Film wprost kipi niechęcią do chrześcijaństwa” – pisał tygodnik „Idziemy”. Tymczasem miesięcznik „Film” komentował: „Posądzanie Amenábara o krytykowanie chrześcijaństwa jako religii jest nadużyciem. Agora nie atakuje idei. Atakuje fundamentalizm i fanatyzm”.

„Agora” - Stopklatka TV 20:00

„Pitbull. Nowe porządki”

d2auhnk

Jeden z największych przebojów polskiego kina w reżyserii Patryka Vegi. Brutalny, ale momentami zabawny kryminał z udziałem Bogusława Lindy, który wciela się w rolę gangstera złamanego przeszłością. Przestępca rzuca wyzwanie policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy, który wkrótce spotyka na swojej drodze bohaterów dawnego „Pitbulla” - Gebelsa, Igora i Barszczyka. Policjanci rozpracowujący „Grupę mokotowską” zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najgroźniejszą organizacją przestępczą w Polsce i muszą ze sobą współpracować.

„Pitbull. Nowe porządki” - HBO 22:50

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”

Kolejny film na podstawie komiksów Marvela to świetne widowisko nie tylko dla fanów historii obrazkowych. „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” zebrał również duże brawa od krytyków filmowych, którzy rozpływali się w pochwałach na temat filmu. „Wybuchowa mieszanka wbijających w fotel scen akcji, znakomicie poprowadzonej intrygi i fascynujących bohaterów.” – zachwycał się Scott Foundas z Variety. „Mistrzostwo suspensu!” – pisał Todd McCarthy z Hollywood Reporter. „Dla frajdy, którą dostarcza Zimowy żołnierz, warto wybrać się do kina więcej niż jeden raz.” – reasumował Jacek Dziduszko ze Stopklatki. Krótko mówiąc, ten film trzeba zobaczyć.

d2auhnk

„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” - TVN 20:00

Most nad Sundem

Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między duńską stolicą, Kopenhagą, a szwedzkim Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.

d2auhnk

„Most nad Sundem” - Telewizja WP 23:10

„Kod nieśmiertelności”

Bohaterem filmu jest kapitan Colter Stevens (Jake Gyllenhaal), który niespodziewanie budzi się w jadącym z dużą prędkością pociągu. Mężczyzna nie wie, jak się tu znalazł, nie rozpoznaje również towarzyszki podróży. Osiem minut później pociąg eksploduje. Mężczyzna odkrywa, że bierze udział w rządowym eksperymencie, który pozwala na wejście w ciało innego człowieka na ostatnie osiem minut jego życia. Jego misja polega na odkryciu tożsamości terrorysty odpowiadającego za wysadzenie pociągu. Czy osiem minut wystarczy, by ją wykonać?

„Kod nieśmiertelności” - TVN 22:50

d2auhnk

„Coś”

Kultowy thriller Johna Carpentera z Kurtem Russellem w roli głównej. Akcja filmu rozgrywa się w pozbawionej łączności ze światem stacji badawczej na Antarktydzie. Amerykańscy naukowcy znajdują szczątki dziwnego stworzenia w zniszczonej norweskiej bazie i rozpoczynają badania. Ekipa dochodzi do wniosku, że tajemnicza istota potrafi przyjmować kształt oraz właściwości innych form życia. Także mieszkańców stacji badawczej...

„Coś” - TV4 01:00

„Jestem bogiem”

d2auhnk

Robert De Niro, Bradley Cooper i Abby Cornish w mrocznym thrillerze o tajemniczym leku poszerzającym ludzkie zdolności. Eddie Morra (Bradley Cooper) to niespełniony pisarz borykający się z depresją, który po zażyciu eksperymentalnego narkotyku staje się on geniuszem i zaczyna odnosić wszelkie możliwe sukcesy. Mężczyzna nie zdaje sobie jednak sprawy, jaką cenę będzie musiał zapłacić za bycie „bogiem”...

„Jestem bogiem” - Polsat Film 23:20


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d2auhnk

Podziel się opinią

Share
d2auhnk
d2auhnk