Trwa ładowanie...
d19eook

Program TV na poniedziałek: "Bilet na Księżyc", "Moje córki krowy", "Jak zostać królem" [1-05-2017]

Dziś w telewizji "Bilet na księżyc", czyli ostatni film z udziałem Anny Przybylskiej. Obsypany nagrodami dramat "Moje córki krowy", kolejny odcinek serialu kryminalnego "Most nad Sundem", emitowanego w Telewizji WP, oraz przebojowa biografia "Jak zostać królem" z Colinem Firthem w roli głównej. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w TV 1 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bilet na Księżyc" (2013)
"Bilet na Księżyc" (2013) (Materiały prasowe)
d19eook

"Bilet na Księżyc"

Film Jacka Bromskiego (scenariusz i reżyseria) to historia dwóch braci, którzy w 1969 roku wyruszają w podróż nad morze. Antek i Adam to całkowite przeciwieństwa – pierwszy to nałogowy podrywacz i król nocnych lokali, drugi nieśmiały romantyk. Sytuacja zmienia się, gdy na drodze braci pojawia się piękna i tajemnicza kobieta (ostatnia rola Anny Przybylskiej), która wprowadzi sporo zamieszania w życiu nieśmiałego Adama. U boku Przybylskiej zagrał jej syn Szymon.

"Bilet na Księżyc" - TVP Seriale 00:10

"Most nad Sundem"

d19eook

Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między Kopenhagą a Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.

"Most nad Sundem" - Telewizja WP 21:00

"Moje córki krowy"

Film przedstawia historię dwóch sióstr, które muszą zmierzyć się ze śmiercią rodziców. Produkcja charakteryzuje się bardzo oryginalnym podejściem do trudnego tematu. Mimo wielkiego cierpienia bohaterów w filmie nie brakuje wątków humorystycznych. Dębska idealnie połączyła z sobą elementy komediowe i dramatyczne, tworząc jedno z najoryginalniejszych dzieł rodzimej kinematografii ostatnich lat. W rolach głównych Agata Kulesza, Gabriela Muskała i Marian Dziędziel. Film już w pierwszym tygodniu wyświetlania zgromadził w kinach ponad 132 tysiące widzów. Tak wysoka frekwencja nie zdarza się zbyt często w przypadku polskich produkcji. Wkrótce „Moje córki krowy” pobiły ustanowiony przez siebie rekord. Po 10 dniach od premiery obraz obejrzano ponad 350 tys. razy.

d19eook

"Moje córki krowy" - Canal+ Family HD 22:35

"Jak zostać królem"

Głównym bohaterem filmu jest książę Albert (Colin Firth), który od najmłodszych lat zmaga się z uciążliwym jąkaniem. Mimo pomocy najlepszych specjalistów, arystokracie przez lata nie udało się wyleczyć z niegodnej przyszłego króla przypadłości. Ostatnią deską ratunku dla Alberta wydaje się być lokalny logopeda Lionel Logue (Geoffrey Rush). Mimo niekonwencjonalnych metod leczenia i początkowych nieporozumień, bohaterowie stają się dla siebie bliskimi przyjaciółmi.

"Jak zostać królem" - Stopklatka TV 20:00

"Godziny szczytu"

Jackie Chan i Chris Tucker w kultowym połączeniu kina akcji i komedii. "Godziny szczytu" to historia ułożonego, spokojnego policjanta z Hong Kongu oraz napalonego i lekkomyślnego gliniarza z Los Angeles. Obaj funkcjonariusze mają wspólny cel, ale zupełnie się nie znoszą. Pierwsza część "Godzin szczytu" pojawiła się w 1998 roku i zapoczątkowała serię, która zarobiła na świecie ponad pół mld dolarów!

d19eook

"Godziny szczytu" - TVN Fabuła 21:00

"Strasznie głośno niesamowicie blisko"

"Strasznie głośno, niesamowicie blisko” to film Stephena Daldry’ego, trzykrotnie nominowanego do Oscara reżysera ("Billy Elliot”, "Godziny”, "Lektor”). Film opowiada o wydarzeniach po 11 września 2001, kiedy zmieniło się życie tysięcy ludzi. 11-letni Oskara Schell (Thomas Horn) w zamachu na WTC stracił ojca (Tom Hanks), chociaż jego ciała nigdy nie odnaleziono. Rok później w rzeczach ojca Oskar znajduje klucz w kopercie podpisanej jedynie nazwiskiem "Black”. Chłopiec postanawia odwiedzić wszystkie osoby w mieście noszące to nazwisko, aby odnaleźć właściciela klucza i ustalić, co go łączyło ze zmarłym oraz co właściwie ten klucz otwiera.

"Strasznie głośno niesamowicie blisko" - TVN Fabuła 23:10

"To właśnie miłość"

Prawdziwa klasyka gatunku, jedna z najbardziej lubianych komedii romantycznych w dziejach. "To właśnie miłość " to debiut reżyserski Richarda Curtisa, jednego z najbardziej znanych scenarzystów (”Dziennik Bridget Jones”, ”Cztery wesela i pogrzeb”). Film opowiada 10 historii miłosnych, które mają miejsce we współczesnym Londynie. Jedną z nich jest opowieść o premierze Wielkiej Brytanii (Hugh Grant), który podczas pierwszego dnia urzędowania na Downing Street zakochuje się w Natalie (Martine McCutcheon) - dziewczynie pracującej w kancelarii.

"To właśnie miłość" - CBS Europa 21:00


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d19eook

Podziel się opinią

Share

d19eook

d19eook