Program TV na poniedziałek: "Bilet na Księżyc", "Moje córki krowy", "Jak zostać królem" [1‑05-2017]

Dziś w telewizji "Bilet na księżyc", czyli ostatni film z udziałem Anny Przybylskiej. Obsypany nagrodami dramat "Moje córki krowy", kolejny odcinek serialu kryminalnego "Most nad Sundem", emitowanego w Telewizji WP, oraz przebojowa biografia "Jak zostać królem" z Colinem Firthem w roli głównej. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w TV 1 maja.

Program TV na poniedziałek: "Bilet na Księżyc", "Moje córki krowy", "Jak zostać królem" [1-05-2017]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.05.2017 | aktual.: 06.06.2018 14:46

"Bilet na Księżyc"

Film Jacka Bromskiego (scenariusz i reżyseria) to historia dwóch braci, którzy w 1969 roku wyruszają w podróż nad morze. Antek i Adam to całkowite przeciwieństwa – pierwszy to nałogowy podrywacz i król nocnych lokali, drugi nieśmiały romantyk. Sytuacja zmienia się, gdy na drodze braci pojawia się piękna i tajemnicza kobieta (ostatnia rola Anny Przybylskiej)
, która wprowadzi sporo zamieszania w życiu nieśmiałego Adama. U boku Przybylskiej zagrał jej syn Szymon.

Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między Kopenhagą a Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin)
z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia)
z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.

Film przedstawia historię dwóch sióstr, które muszą zmierzyć się ze śmiercią rodziców. Produkcja charakteryzuje się bardzo oryginalnym podejściem do trudnego tematu. Mimo wielkiego cierpienia bohaterów w filmie nie brakuje wątków humorystycznych. Dębska idealnie połączyła z sobą elementy komediowe i dramatyczne, tworząc jedno z najoryginalniejszych dzieł rodzimej kinematografii ostatnich lat. W rolach głównych Agata Kulesza, Gabriela Muskała i Marian Dziędziel. Film już w pierwszym tygodniu wyświetlania zgromadził w kinach ponad 132 tysiące widzów. Tak wysoka frekwencja nie zdarza się zbyt często w przypadku polskich produkcji. Wkrótce „Moje córki krowy” pobiły ustanowiony przez siebie rekord. Po 10 dniach od premiery obraz obejrzano ponad 350 tys. razy.

"Jak zostać królem"

Głównym bohaterem filmu jest książę Albert (Colin Firth)
, który od najmłodszych lat zmaga się z uciążliwym jąkaniem. Mimo pomocy najlepszych specjalistów, arystokracie przez lata nie udało się wyleczyć z niegodnej przyszłego króla przypadłości. Ostatnią deską ratunku dla Alberta wydaje się być lokalny logopeda Lionel Logue (Geoffrey Rush)
. Mimo niekonwencjonalnych metod leczenia i początkowych nieporozumień, bohaterowie stają się dla siebie bliskimi przyjaciółmi.

Jackie Chan i Chris Tucker w kultowym połączeniu kina akcji i komedii. "Godziny szczytu" to historia ułożonego, spokojnego policjanta z Hong Kongu oraz napalonego i lekkomyślnego gliniarza z Los Angeles. Obaj funkcjonariusze mają wspólny cel, ale zupełnie się nie znoszą. Pierwsza część "Godzin szczytu" pojawiła się w 1998 roku i zapoczątkowała serię, która zarobiła na świecie ponad pół mld dolarów!

"Strasznie głośno niesamowicie blisko"

"Strasznie głośno, niesamowicie blisko” to film Stephena Daldry’ego, trzykrotnie nominowanego do Oscara reżysera ("Billy Elliot”, "Godziny”, "Lektor”). Film opowiada o wydarzeniach po 11 września 2001, kiedy zmieniło się życie tysięcy ludzi. 11-letni Oskara Schell (Thomas Horn) w zamachu na WTC stracił ojca (Tom Hanks), chociaż jego ciała nigdy nie odnaleziono. Rok później w rzeczach ojca Oskar znajduje klucz w kopercie podpisanej jedynie nazwiskiem "Black”. Chłopiec postanawia odwiedzić wszystkie osoby w mieście noszące to nazwisko, aby odnaleźć właściciela klucza i ustalić, co go łączyło ze zmarłym oraz co właściwie ten klucz otwiera.

"To właśnie miłość"

Prawdziwa klasyka gatunku, jedna z najbardziej lubianych komedii romantycznych w dziejach. "To właśnie miłość " to debiut reżyserski Richarda Curtisa, jednego z najbardziej znanych scenarzystów (”Dziennik Bridget Jones”, ”Cztery wesela i pogrzeb”). Film opowiada 10 historii miłosnych, które mają miejsce we współczesnym Londynie. Jedną z nich jest opowieść o premierze Wielkiej Brytanii (Hugh Grant), który podczas pierwszego dnia urzędowania na Downing Street zakochuje się w Natalie (Martine McCutcheon) - dziewczynie pracującej w kancelarii.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)