Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Doktor Strange", "Forrest Gump", "U pana Boga w ogródku" [12-08-2017]

Dziś w TV "Doktor Strange" - prawdziwa uczta dla zmysłów, którą zachwycą się nie tylko fani komiksowego pierwowzoru. Oprócz tego kultowy "Forrest Gump" z rewelacyjną rolą Toma Hanksa, swojski i niezwykle zabawny polski film "U pana Boga w ogródku", zaś na antenie telewizji WP pojawi się "Kraina traw" wizjonerskiego reżysera. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 12 sierpnia.

Share
Program TV na sobotę: "Doktor Strange", "Forrest Gump", "U pana Boga w ogródku" [12-08-2017]Źródło: Materiały prasowe
d49tn2t

"U pana Boga w ogródku"

Swojskie i niezwykle zabawne kino, będące kontynuacją "U Pana Boga za piecem". Reżyser ponownie przedstawia historię mieszkańców Królewskiego Mostu. Powracają ci sami bohaterowie - w tym ksiądz proboszcz i miejscowy policjant. Bohaterów zastajemy w sytuacji, gdy do wsi trafia nowy mieszkaniec. Jest nim najgorszy absolwent szkoły policyjnej, który nie poradziłby sobie na wymagającej samodzielności uczelni, gdyby nie wysoko postawieni rodzice. Co wyniknie z jego przybycia? Musicie to zobaczyć!

Kiedy z powodu przedawkowania narkotyków umiera matka 11-letniej Jelizy-Rose, ojciec zabiera ją na teksańską wieś, gdzie z dala od przykrych wspomnień dziewczynka powinna szybciej dojść do siebie. Dzieje się jednak inaczej. Osamotniona i zagubiona Jeliza-Rose z dnia na dzień zaczyna coraz bardziej pogrążać się w mrocznym świecie swojej wyobraźni. Rozmawia z lalkami, spotyka się z człowiekiem z bagien, widzi ukryte w trawie potwory. Wszystko to wiedzie ją na granicę obłędu.

d49tn2t

"Doktor Strange"

Pierwszy taki film od czasów głośnej "Incepcji". Niesamowite widowisko nie tylko dla fanów komiksowych superbohaterów. Plany zekranizowania przygód tytułowego bohatera pojawiły się już kilkadziesiąt lat temu, ale dopiero teraz udało się zrealizować ambitny projekt. I to jak! Humor, wizualne fajerwerki i sztuki walki. Marvel z Disneyem ponownie udowadniają, że najlepszymi ekranizacjami komiksów wcale nie są sztampowe superbohaterskie młócki. "Doktor Strange" to bez cienia wątpliwości ta sama półka co "Strażnicy Galaktyki" czy "Ant-Man" - przekonuje Grzegorz Kłos w swojej recenzji.

Obejrzyj zwiastun filmu "Doktor Strange":

Kolejnym prezentowanym przez nas filmowym hitem, jaki obejrzymy dziś w TV, jest legendarny "Forrest Gump" w reżyserii Roberta Zemeckisa. Tytułowy bohater to mężczyzna cierpiący na łagodną odmianę autyzmu. Zbiegiem okoliczności odnosi on w swoim życiu pasmo sukcesów, a także bierze udział w najważniejszych wydarzeniach Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XX wieku. Pech jednak chce, że Forrest nie potrafi zdobyć serca swojej ukochanej Jenny. Film nagrodzono w 1995 roku sześcioma Oscarami. W roli głównej fenomenalny Tom Hanks.

d49tn2t

Obejrzyj: co wiemy o kontynuacji "Soku z żuka"?

"Sok z żuka"

Prawdziwy klasyk horroro-komedii ze stajni mistrza gatunku - Tima Burtona. "Sok z żuka" to pełna makabrycznego humoru komedia o młodym małżeństwie, które jeszcze nie wie o tym, że nie żyje. Uwierzcie - nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ciężkie jest życie nieboszczyka. Zastanawialiście się kiedy widzieliście "Sok z żuka" po raz ostatni ? A może nie widzieliście go jeszcze w cale?

d49tn2t

"Krótki film o zabijaniu"

Ten film wywołał wstrząs nie tylko poruszaną tematyką, ale także ze względu na czas, w którym trafił do kin. W roku 1988 uznano go bowiem za ważny głos w dyskusji na temat słuszności kary śmierci. "Krótki film o zabijaniu" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego jest ponadto uważany przez Amerykanów za jedno z największych osiągnięć polskiej kinematografii. Akcja filmu toczy się w Warszawie 16 marca 1987 r. Piotr zdaje końcowy egzamin adwokacki, zaprasza swą dziewczynę do cukierni w Hotelu Europejskim. Wstępuje tu również 20-letni Jacek, który po wyjściu z cukierni wsiada do taksówki. Na peryferiach miasta dusi taksówkarza linką żeglarską, po czym, gdy ten zdradza jeszcze oznaki życia i błaga o litość, okrutnie masakruje. Mimo obrony Piotra, Jacek skazany zostaje na karę śmierci.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d49tn2t

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49tn2t
d49tn2t