Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: „Helikopter w ogniu”, „Galerianki” oraz „Syn Szawła”

W sobotni wieczór warto będzie zasiąść przed telewizorem, aby obejrzeć perfekcyjnie zrealizowany "Helikopter w ogniu", brutalnie prawdziwe „Galerianki” oraz wstrząsającego „Syna Szawła”. Co jeszcze ciekawego szykują nam tego dnia stacje telewizyjne?

Share
Program TV na sobotę: „Helikopter w ogniu”, „Galerianki” oraz „Syn Szawła”Źródło: Materiały prasowe
d3x9nm2

„Helikopter w ogniu”
W 1993 r. do Somalii wysłano elitarne oddziały amerykańskich żołnierzy. Powierzono im kluczową misją pojmania miejscowego dygnitarza wojskowego, pod którego rządami zmarły z głodu setki tysięcy Somalijczyków. Operacja nie powiodła się i Amerykanie zmuszeni byli walczyć o życie stawiając czoła przeważającym siłom wroga. Reżyser Ridley Scott i producent Jerry Bruckheimer przedstawiają prawdziwą opowieść o odwadze, męstwie i skomplikowanych realiach współczesnej wojny. W rolach głównych: Josh Hartnett, Ewan McGregor, Tom Sizemore, Eric Bana, William Fichtner, Ewen Bremner i Sam Shepard. W 2002 roku "Helikopter w ogniu" zdobył Oscara za najlepszy dźwięk i montaż oraz dwie nominacje, w tym dla Sławomira Idziaka za rewelacyjne zdjęcia.

„Nostalgia anioła”

Susie Salmon zostaje brutalnie zgwałcona i zamordowana przez swojego sąsiada. To, co się dzieje po jej śmierci, obserwuje z nieba. Spoglądając w dół, snuje głosem czternastolatki opowieść koszmarną, ale też pełną nadziei. Przez długie tygodnie po swojej śmierci Susie obserwuje życie, które toczy się już bez niej – przysłuchuje się pogłoskom na temat swojego zniknięcia, współczuje rodzicom, którzy ciągle wierzą, że córka się odnajdzie, obserwuje, jak morderca zaciera ślady zbrodni, widzi jak małżeństwo jej rodziców rozpada się, ojciec obsesyjnie pragnie zemsty, a siostra staję się osobą zupełnie obcą.

d3x9nm2

„Galerianki”

Galerie handlowe – współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami. Czasami jest to tylko zwykła opaska do włosów. Wkrótce do grupy koleżanek dołącza nowa dziewczyna – Alicja. Początkowo czuje się wyobcowana, ale już wkrótce zaczyna się do nich upodabniać. Między Alicją i Mileną zaczyna tworzyć się silna więź. W tym samym czasie w Alicji zakochuje się jej rówieśnik Michał. Dla Mileny chłopak stanie się rywalem.

d3x9nm2

„Syn Szawła”
Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł spróbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym był kiedyś.

„Bez przebaczenia”

Eastwood i Morgan Freeman grają emerytowanych, zmęczonych życiem rewolwerowców, którzy po raz ostatni chwytają za broń na zlecenie prostytutek z miasteczka Big Whiskey, skrzywdzonych przez brutalnych kowbojów. Nagrodę próbuje również zgarnąć zawodowy zabójca zwany English Bobem, w którego rolę wcielił się Richard Harris. Wszystkim im usiłuje przeszkodzić niekonwencjonalnie działający szeryfy, grany przez Gene'a Hackmana.

d3x9nm2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x9nm2