Program TV na sobotę: "Jesteś Bogiem", "Thor", "Skazany na Bluesa" i "Zabójczy miesiąc miodowy" [29‑07-2017]
Dziś w TV "Victoria", jeden z najlepszych filmów 2015 roku, który w niezwykły sposób opowiada o nocnym życiu Berlina. Ponadto świetne polskie biografie: "Skazany na bluesa" z rewelacyjną rolą Tomasza Kota i "Jesteś Bogiem", który przyciągnął do kin prawie 1,5 mln widzów. Na antenie telewizji WP zadebiutuje thriller "Zabójczy miesiąc miodowy", wyreżyserowany przez jednego z autorów "Z Archiwum X". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 29 lipca.
"Jesteś Bogiem"
Film jest historią fabularną, która pokazuje jak wyglądało życie i początki działalności młodych hip-hopowców z Katowic tworzących formację Paktofonika. Na pierwszym planie przedstawiona tragiczna postać Piotra Łuszcza "Magika", który popełnił samobójstwo. - Nie jest łatwo grać kogoś, kto jest żywą legendą, spotykać ludzi, których on znał. Była pewna obawa o to, jak film zostanie przez nich odebrany, ale zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy by, był on jak najbardziej prawdziwy – mówił Marcin Kowalczyk, odtwórca głównej roli, który zebrał liczne pochwały za wiarygodne sportretowanie "Magika". "Jesteś Bogiem" w weekend otwarcia przyciągnął do kin blisko 380 tys. widzów (3. miejsce na liście box office w latach 1992-2012). W sumie film na dużym ekranie obejrzało 1 mln 420 tys. widzów.
"Thor"
W październiku wejdzie do kin trzecia część przygód komiksowego władcy piorunów – "Thor Ragnarok", więc to doskonały moment, by przypomnieć sobie początek tej historii. Akcja filmu rozgrywa się zarówno we współczesnej przestrzeni ziemskiej jak i tajemniczej krainie Asgard, z której Thor, władający ogromną siłą arogancki bohater zostaje wygnany za zachowanie mające doprowadzić do rozbudzenia starego konfliktu. Miejscem zsyłki Thora jest Ziemia, na której superbohater, pozbawiony swojej szczególnej mocy musi żyć jak zwykły śmiertelnik.
"Zabójczy miesiąc miodowy"
Po ślubie na Hawajach Lindsey i Trevor Forrestowie wypływają w rejs statkiem wycieczkowym. Para poznaje innych pasażerów, z którymi chętnie spędza czas. Podczas jednej z imprez dochodzi do incydentu. Zazdrosny o Lindsey mąż rzuca się z pięściami na mężczyznę, który z nią flirtował. Po interwencji załogi statku wszyscy rozchodzą się do swoich kabin. Nazajutrz okazuje się, że Trevor zaginął. Wszystko wskazuje na to, że wypadł za burtę. Jedna z pasażerek, agentka FBI Gwen Merced, rozpoczyna śledztwo. Podejrzewa, że zaginiony padł ofiarą zbrodni.
"Skazany na Bluesa"
Jedna z najgłośniejszych filmowych biografii ostatnich lat nagrodzona Orłem, Złotymi Lwami i Złotą Kaczką. Fenomenalna rola Tomasza Kota, który wcielił się w Ryszarda Riedla, nieodżałowanego lidera zespołu "Dżem". Na film "Skazany na bluesa" składają się realne zdarzenia połączone ze sobą szczyptą magicznej iluzji. Postacie występujące w filmie są wzorowane na prawdziwych postaciach “z krwi i kości", które "żyły" z bohaterem w bardzo emocjonalnych i intymnych związkach.
"Skazany na Bluesa" - TVP 2 22:10
"127 godzin"
Kolejny film bezwzględnie warty uwagi, to pamiętne dzieło reżysera kultowego "Trainspotting". Tym razem Danny Boyle wziął na warsztat książkę Arona Ralstona, opowiadającą autentyczną historię młodego alpinisty. Podczas samotnej wędrówki główny bohater (James Franco) zostaje uwięziony w rozpadlinie skalnej w niedostępnych górach Utah i jest zmuszony do desperackiej walki o przetrwanie. "127 godzin" to wielki przegrany oscarowej gali z 2011 roku, jednak z całą pewnością warty uwagi.
"Victoria"
Jedna z najbardziej oryginalnych produkcji 2015 ma na pozór pospolitą fabułę. Młoda Hiszpanka, tytułowa Victoria, wychodzi z berlińskiego klubu. Na ulicy poznaje czterech chłopaków. Proponują, że pokażą jej "prawdziwe" oblicze miasta. Dziewczyna się zgadza… i nic specjalnego się nie dzieje. Włóczą się po mieście, omijając szerokim łukiem turystyczny szlak Berlina, ale w pewnym momencie proszą ją o przysługę. Wtedy zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Historia, która początkowo przypomina komedię o wygłupach studentów Erasmusa, w zaskakujący sposób zmienia się w mroczny, sensacyjny thriller obyczajowy, który wbija w fotel (przeczytaj całą recenzję tutaj https://film.wp.pl/victoria-najlepszy-film-mijajacego-roku-recenzja-6022453273899649a). Reżyser pokazuje wszystkie zdarzenia bez cięć montażowych, film składa się z jednego długiego ujęcia. Schipper nakręcił całość o 5 nad ranem w jednej z berlińskich dzielnic.
"Wyspa tajemnic"
Leonardo DiCaprio w zaskakującym thrillerze Martina Scorsese. Oficer policji Teddy Daniels (DiCaprio) przyjeżdża do znajdującego się na wyspie szpitala psychiatrycznego dla kryminalistów. To, co miało być rutynowym dochodzeniem, przeradza się w przerażającą serię niejasnych zdarzeń. W miarę rozwoju śledztwa, Teddy odkrywa coraz więcej szokujących faktów na temat wyspy i zaczyna rozumieć, że niektórych miejsc nie da się opuścić… nigdy.
"Świnki"
Mocne polskie kino, pokazywane m.in. na festiwalach w Karlowych Warach i Warszawie. Film nagrodzony Złotym Lwem za najlepszy debiut aktorski Roberta Glińskiego. Bohaterem "Świnek" jest Tomek, szesnastoletni chłopak żyjący z rodzicami i siostrą w bloku tuż przy granicy polsko-niemieckiej. Pewnego dnia Tomek poznaje tajemnicę swojego szkolnego kolegi, Ciemnego. On i kilku innych chłopców w wieku 14-16 lat sprzedają się za pieniądze niemieckim pedofilom.