Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Symetria", "Doom", "Zróbmy sobie orgię" [27-01-2018]

Dziś w TV wstrząsający obraz polskiego więziennictwa w dramacie "Symetria" i przebojowe kino akcji "16 przecznic" z Bruce'em Willisem w roli głównej. Ponadto "Doom" - hollywoodzka ekranizacja kultowej gry nakręcona przez Polaka, a na kanale WP pojawi się komedia "Zróbmy sobie orgię". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w ostatnią sobotę stycznia.
Share
"Symetria" - mocne, polskie kino
"Symetria" - mocne, polskie kinoŹródło: Youtube.com, Fot: calytwojfilm
d1b6ntp

"Symetria"

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów nakręconych na początku XXI wieku. Reżyser w najdrobniejszych szczegółach przedstawił codzienność więźniów jednego z zakładów karnych, ukazując rytuały skazanych, proces "rekrutacji" grypsujących oraz wewnętrzną hierarchię. Głównym bohaterem "Symetrii" jest Łukasz (Łukasz Machnacki). Mężczyzna zostaje bezpodstawnie oskarżony o napaść na staruszkę i osadzony w areszcie. Przerażony bohater nie wie, jak ma zachować się za kratami. Za namową pierwszego spotkanego kompana z celi, prosi on o przydział do grupy więźniów grypsujących. Łukasz trafia wówczas pod skrzydła niejakiego "Kosiora" (Mariusz Jakus). Jego towarzyszami niedoli zostają także Dawid (Andrzej Chyra), "Siwy" (Marcin Jędrzejewski), Albert (Borys Szyc) i Roman (Janusz Bukowski).

"Symetria" – Kino Polska 21:50

"Zróbmy sobie orgię"

Eric ma trzydzieści kilka lat i wypróbowane grono przyjaciół. Wszyscy spędzają ostatni wakacyjny weekend w domu należącym do rodziny Erica. Robią tak od wielu lat, ale tym razem okazja jest szczególna - jego ojciec sprzedaje dom. Eric czuje, że trzeba zakończyć ważny okres w życiu w odpowiedni sposób. Proponuje przyjaciołom zorganizowanie orgii w dawnym stylu. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

d1b6ntp

"Zróbmy sobie orgię" - WP 22:00

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"16 przecznic"

Bruce Willis w kinie akcji najwyższych lotów. Film opowiada historię Jacka Mosleya - doświadczonego, nowojorskiego gliny, który otrzymuje zadanie przetransportowania świadka z aresztu do gmachu sądu. Mosley spodziewa się rutynowej akcji bez żadnych utrudnień, wszak oba budynki dzieli zaledwie 16 przecznic. Policjant nie wie jednak, że na świadka wydano już wyrok. Mężczyzna ma bowiem zeznawać przeciw innym stróżom prawa, którzy nie mogą dopuścić, by ten dotarł w jednym kawałku przed oblicze sądu.

d1b6ntp

"16 przecznic" - TVP 1 20:15

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Doom"

Jedna z najpopularniejszych ekranizacji gier komputerowych, nakręcona w Hollywood przez Polaka - Andrzeja Bartkowiaka. Produkcja polskiego reżysera opiera się na kultowej strzelance studia id Software, której pierwsza odsłona królowała na komputerach stacjonarnych w latach 90. Na Marsie naukowcy odkryli starożytne artefakty i ludzkie szczątki. Wraz z odkopaniem znalezisk wydostają się również groźne demony. Te dokonały spustoszenia w bazie pracowników naukowych. Z misją ratunkową zostaje wysłany specjalny oddział wyszkolonych komandosów. W rolach głównych występują Karl Urban, Dwayne Johnson oraz Rosamund Pike.

d1b6ntp

"Doom" - AXN 00:05

Obejrzyj zwiastun filmu "Dziewczyna z pociągu":

"Dziewczyna z pociągu"

Ekranizacja bestsellerowej, debiutanckiej powieści Paula Hawkinsa, "Dziewczyna z pociągu". Główną bohaterką jest Rachel (Emily Blunt), rozwódka z problemem alkoholowym, która dzień w dzień podróżuje do pracy koleją, obserwując po drodze dom byłego męża, jego drugiej żony i dziecka. Kobieta wyraźnie nie potrafi się pozbierać po rozstaniu i desperacko stara się zbliżyć do ludzi, którzy za wszelką cenę chcą jej unikać. Dostrzegają w jej zachowaniu szaleństwo i obsesję. Nic więc dziwnego, że Rachel staje się pierwszą podejrzaną, gdy dochodzi do tajemniczego zniknięcia opiekunki, która zajmowała się dzieckiem jej eksmałżonka...

d1b6ntp

"Dziewczyna z pociągu" - Canal+ 23:30

"Hrabia Monte Christo"

Zrealizowana z rozmachem kostiumowa produkcja idealnie oddaje wyjątkowy klimat swojego literackiego pierwowzoru. W rolach głównych filmu wystąpili Jim Caviezel, Guy Pearce oraz Dagmara Dominczyk. To właśnie dzięki ekranizacji prozy Aleksandra Dumasa o polskiej ślicznotce zrobiło się głośno za granicą. "Hrabia Monte Christo" to opowieść o francuskim młodym marynarzu Edmundzie Dantesie, który zakochuje się w ślicznej Mercedes. Pech chce, że w tej samej kobiecie zadurzył się niejaki Fernand Mondego, który składa na swego druha fałszywy donos. Główny bohater zostaje zesłany do rygorystycznego więzienia, ale po kilkunastu latach udręki Edmundowi udaje się zbiec. Przybierając tytuł Hrabiego Monte Christo, planuje zemstę za wyrządzone mu krzywdy.

"Hrabia Monte Christo" - TVP1 23:50

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d1b6ntp

Podziel się opinią

Share
d1b6ntp
d1b6ntp