Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Wkręceni", "Avatar", "Vinci" [16-09-2017]

Dziś w TV największy przebój kasowy w dziejach, czyli "Avatar" Jamesa Camerona oraz przebojowe polskie komedie - "Wkręceni" i "Vinci". Ponadto zobaczymy oryginalne podejście do tematu drugiej wojny światowej w polskim filmie "Miasto 44", zaś Mel Gibson wstrząśnie jednym z najbrutalniejszych, jeśli nie najbrutalniejszym filmem XXI wieku, czyli "Apocalypto”. Na antenie telewizji WP pojawi się mocny film sensacyjny – "Za cenę życia". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 16 września.

Share
Program TV na sobotę: "Wkręceni", "Avatar", "Vinci" [16-09-2017]Źródło: Materiały prasowe
d2zxz0y

Wśród największych hitów, jakie dziś pojawią się w telewizji, znalazło się "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Jeden z najdroższych obrazów w historii polskiej kinematografii (jego budżet wyniósł 24,5 mln zł), przedstawia heroiczną postawę młodych ludzi podczas powstania warszawskiego. Grupa przyjaciół staje do nierównej walki z niemieckim okupantem. Akcja skupia się głównie na postaciach Stefana oraz Biedronki. Para poznaje się w konspiracji. Ich uczucie musi jednak zmierzyć się z okrucieństwem wojny. Film stanowi jedyny w swoim rodzaju hołd dla obrońców stolicy w walkach z 1944 roku. W rolach głównych występują Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt. Film Komasy był, w premierowym tygodniu, numerem jeden polskich kin. Ostatecznie okazał się po "Bogach" drugim najpopularniejszym polskim filmem 2014 r. Jedna z projekcji odbyła się nawet na Stadionie Narodowym w Waeszawie.

Obejrzyj zwiastun filmu "Miasto 44":

"Wkręceni"

W 2014 r. produkcja ta była komediowym numerem jeden polskich kin. (127 tys. widzów w weekend otwarcia i 840 tys. widzów do końca r.). Obraz przedstawia historię trójki przyjaciół – Franczesko, Fikoła i Szyi. Mężczyźni zostają zwolnieni z pracy w jednej ze śląskich fabryk samochodowych. Przyjaciele nie mają jednak zamiaru się załamywać i postanawiają wyruszyć na niezapomniany męski weekend do Warszawy. Podczas postoju bohaterom przydarza się niesamowita przygoda. Komendant z niewielkiego miasteczka bierze trzech bezrobotnych za niemieckich inwestorów. Tutejsi mieszkańcy wierzą, że goście odmienią losy całej okolicy. W rolach głównych plejada polskich gwiazd – Piotr Adamczyk, Bartosz Opania oraz Paweł Domagała.

d2zxz0y

Obejrzyj zwiastun film "Wkręceni":

Rok 1991. Tommy, weteran wojny w Zatoce Perskiej, zostaje oskarżony o złamanie prawa wojskowego, jednak zamiast trafić pod sąd, otrzymuje propozycję. FBI chce, aby pomógł w rozbiciu mafii w Pensylwanii. Zadanie jest o tyle trudne, że Tommy wychował się na ulicach Pensylwanii i ludzie mafii byli dla niego autorytetami. Nie ma jednak wyjścia - jeśli się nie zgodzi, brat i kuzyn trafią na wiele lat do więzienia. Były żołnierz powraca w rodzinne strony i uczy się panujących tam zasad. Tu dowie się, ile jest warte jego życie.

d2zxz0y

Obejrzyj zwiastun filmu "Za cenę życia":

"Apocalypto" Mela Gibsona to jeden z najbrutalniejszych filmów w historii, ukazujący świat, który w kinie praktycznie nie istnieje. Film zrealizowany z wielkim rozmachem oraz dramaturgicznym zacięciem i autentyzmem, koncentruje się na zagadkowej cywilizacja Majów, która fascynuje Europejczyków od wieków. To opowiedziana w konwencji przygody historia o ludzkich namiętnościach, dramatach i walce na śmierć i życie, która rozgrywa się w sercu nieprzeniknionej jeszcze przez hiszpańskich konkwistadorów dżungli.

d2zxz0y

"127 godzin"

Kolejny film bezwzględnie warty uwagi, to pamiętne dzieło reżysera kultowego "Trainspotting". Tym razem Danny Boyle wziął na warsztat książkę Arona Ralstona, opowiadającą autentyczną historię młodego alpinisty. Podczas samotnej wędrówki główny bohater (James Franco) zostaje uwięziony w rozpadlinie skalnej w niedostępnych górach Utah i jest zmuszony do desperackiej walki o przetrwanie. "127 godzin" to wielki przegrany oscarowej gali z 2011 r., jednak z całą pewnością warty uwagi.

"Kaznodzieja z karabinem"

Gerard Butler ("300", "Gamer") i tytuł filmu mogą sugerować, że to przepełniony akcją, strzelaninami i wybujałą fantazją twórców film sensacyjny. Nic bardziej mylnego. "Kaznodzieja z karabinem" to oparty na faktach dramat, w którym znajdziemy więcej przemyśleń na temat okrucieństwa wojny niż wystrzelonych pocisków. Sam Childers (Gerard Butler) to autentyczny bohater, który swoją działalnością na południu Sudanu i w Ugandzie zapracował na przydomek "Kaznodzieja z karabinem". Mocne kino, do którego scenariusz napisało samo życie.

d2zxz0y

"Vinci"

"Vinci" Juliusza Machulskiego to kryminalna komedia opowiadająca o perypetiach Roberta "Cumy" Cumińskiego. Bohater to znany policji rabuś antyków, który właśnie opuścił więzienne mury dzięki pomocy pewnego pasera. Mężczyzna zleca złodziejaszkowi kradzież słynnego portretu "Damy z łasiczką". "Cuma" rozpoczyna poszukiwania ekipy do tego wyjątkowo trudnego skoku. Bohater werbuje specjalistę od ładunków wybuchowych i uzdolnioną fałszerkę Magdę. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Borys Szyc i Kamila Baar. "Vinci" to hit 2004 r., który przyciągnął do kin prawie 350 tys. widzów.

"Avatar"

Jeden z najważniejszych filmów ostatnich lat, największy przebój kasowy w historii kina (2,8 mld dolarów), który przy okazji rozpoczął rewolucję kręcenia w 3D. "Avatar" Jamesa Camerona to epicka opowieść z gatunku science fiction, w której Ziemianie przybywają na tajemniczą planetę Pandora. Głównym bohaterem jest sparaliżowany komandos, który dostaje szansę powrotu do pełnej sprawności. Aby znów stanąć na równe nogi, musi wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar i zbliżyć się do obcej rasy mieszkańców Pandory.

d2zxz0y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zxz0y
d2zxz0y