Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Wolny strzelec", "Rambo", "Maska" [28-04-2018]

Dziś w TV "Big Love", jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów 2012, który wzbudził wiele kontrowersji. Oprócz tego kultowy "Rambo", a w Telewizji WP pojawi się sensacyjny "Przypadek". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 28 kwietnia.

Program TV na sobotę:  "Wolny strzelec", "Rambo", "Maska" [28-04-2018]Źródło: Materiały prasowe
dl5nfjn
dl5nfjn

Romantyczny thriller Barbary Białowąs opowiada o losach uzdolnionej muzycznie młodej dziewczyny, która poznaje starszego chłopaka. Z czasem przestaje być pięknie - zaczyna być niebezpiecznie... O "Big Love" zaczęło być głośno jeszcze przed premierą ze względu na kontrowersyjny plakat. Poruszenie wzbudził widok Aleksandry Hamkało, której graficy powiększyli głowę i ramiona. Kolejnym kuriozum był konflikt młodej reżyserki z Michałem Walkiewiczem, krytykiem filmowym, autorem niepochlebnej recenzji "Big Love". Koniec końców Białowąs spotkała się z Walkiewiczem przed kamerami i dyskutowała na temat "wątpliwej" rzetelności i profesjonalności jego tekstu.

Genialny i wstrząsający thriller ze świetną rolą Jake'a Gyllenhaala. Akcja rozgrywa się we współczesnym Los Angeles. Gyllenhaal wciela się w Lou Blooma, zdesperowanego młodego mężczyznę poszukującego zajęcia. Będąc świadkiem wypadku, bohater postanawia zająć się kryminalnym i sensacyjnym dziennikarstwem telewizyjnym. W pogoni za chwytliwym materiałem - stłuczką, pościgiem, morderstwem - szybko zaczyna przekraczać moralne granice i staje się gwiazdą własnej historii.

dl5nfjn

"Przypadek"

Marek, oficer francuskiej policji, traci partnera i zarazem najlepszego kolegę. Do tragedii dochodzi podczas operacji wymierzonej w dilerów narkotyków. Marek chce pomścić śmierć przyjaciela. Na własną prośbę zostaje przeniesiony do jednostki tropiącej gangi narkotykowe. Po szkoleniu podejmuje próbę przeniknięcia do grupy przemytników sprowadzających narkotyki z Maroka do Hiszpanii, a stamtąd do Francji. Bandyci stosują taktykę polegającą na tym, aby szybkie motorówki i samochody nie dały się złapać policji ani straży granicznej.

"Rambo: Pierwsza krew"

John Rambo (Sylvester Stallone)
, weteran wojny w Wietnamie podróżuje od miasta do miasta szukając swych kolegów z wojska. Kiedy na żądanie szeryfa Teasle'a nie chce opuścić miasteczka, zostaje aresztowany. Wkrótce jednak ucieka i jest gotów prowadzić samotną wojnę. Jedyną osobą która może go powstrzymać, to jego dawny dowódca Samuel Trautman....

dl5nfjn

"Panny z Wilka"

Andrzej Wajda mówił, że to właśnie w "Pannach z Wilka" jest jedna z jego ulubionych, a zarazem najlepszych scen, jakie udało mu się wyreżyserować. "Kiedy dwie bohaterki jedzą ser z miodem i tak rozmawiają z mężczyzną, jakby w ogóle nie brały go pod uwagę. To zasługa świetnych dialogów Iwaszkiewicza, który rozumiał kobiety dużo lepiej niż inni pisarz" – mówił Wajda. "Panny z Wilka" były nominowane do Oscara.

"Maska"

Wielki przebój lat 90. i jedna z najbardziej charakterystycznych ról Jima Carreya. Głównym bohaterem jest Stanley Ipkiss, nieśmiały, zakompleksiony urzędnik bankowy. Gdy pewnego dnia przypadkowo znajduje starą maskę, jego życie diametralnie się zmienia. Artefakt daje mu wszystko to, o czym do tej pory mógł jedynie marzyć - siłę, pieniądze i powodzenie u kobiet.

dl5nfjn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl5nfjn