Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Wołyń", "Tato", "Bogowie Egiptu", "Kraina traw" [24-06-2017]

Dziś w TV "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego - jeden z najważniejszych filmów w historii polskiego kina, oraz "Tato" z rewelacyjnymi kreacjami Bogusława Lindy, Cezarego Pazury i Doroty Segdy. Oprócz tego widowisko fantasy z gwiazdorską obsadą, czyli "Bogowie Egiptu", i "Kraina traw" w reżyserii Terry'ego Gilliama. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji 24 czerwca.

Share
Program TV na sobotę: "Wołyń", "Tato", "Bogowie Egiptu", "Kraina traw" [24-06-2017]Źródło: Materiały prasowe
d4g0ajb

"Tato"

Hit lat 90. z niezapomnianą rolą Bogusława Lindy. Film Macieja Ślesickiego jest nazywany "najbardziej udanym debiutem reżyserskim od czasów VaBank Juliusza Machulskiego". "Tato" opowiada o Michale, wziętym operatorze filmowym, który musi stoczyć walkę o prawo do opieki nad swoją córeczką. Mocne kino łączące elementy thrillera i dramatu, które mimo odrealnionej wizji Polski lat 90. (całość jest przesiąknięta kinem amerykańskim) cieszyło się ogromną popularnością. Film zyskał przychylnie recenzje krytyków i "głosującej nogami" publiczności, dzięki której został jedną z najbardziej kasowych polskich produkcji sezonu.

"Tato" - TVP Seriale 01:30

"Wołyń"

Najgłośniejszy polski film 2016 roku. Obsypany nagrodami obraz Wojciecha Smarzowskiego to zdaniem naszego recenzenta, Grzegorza Kłosa "wstrząsający i najbardziej bezkompromisowy polski film, jaki kiedykolwiek trafił na ekrany." Jedną z największych zalet produkcji jest fakt, iż "świat "Wołynia" nie jest czarno-biały, a reżyser perfekcyjnie waży proporcje. Obok katów mordujących sąsiadów czy duchownych nawołujących do ludobójstwa, po obu stronach pojawiają się Sprawiedliwi, z narażeniem życia ratujący Żydów i Polaków, wbrew wszystkiemu starający się powstrzymać falę wzbierającego nacjonalizmu.

d4g0ajb

Film "Wołyń" obejrzysz na Canal+ o 3:00 w dniu 24-06-2017r. Zobacz program stacji Canal+

"Bogowie Egiptu"

Pierwsza wysokobudżetowa (prawie 130 mln dolarów) adaptacja egipskiej mitologii od czasów 'Gwiezdnych wrót" z fabułą oraz obsadą nawiązującą do sukcesu "Gry o tron". "Bogowie Egiptu" to historia złodzieja, który przyłączając się do mitycznego boga Horusa, wyrusza w pełną niebezpiecznych przygód podróż przez Egipt. Czy zapomniany bóg i zwyczajny śmiertelnik ocalą świat i są jedyną nadzieją ludzkości?

"Kraina traw"

Kiedy z powodu przedawkowania narkotyków umiera matka 11-letniej Jelizy-Rose, ojciec zabiera ją na teksańską wieś, gdzie z dala od przykrych wspomnień dziewczynka powinna szybciej dojść do siebie. Dzieje się jednak inaczej. Osamotniona i zagubiona Jeliza-Rose z dnia na dzień zaczyna coraz bardziej pogrążać się w mrocznym świecie swojej wyobraźni. Rozmawia z lalkami, spotyka się z człowiekiem z bagien, widzi ukryte w trawie potwory. Wszystko to wiedzie ją na granicę obłędu.

d4g0ajb

"Fuks"

Polska komedia z młodym Maciejem Stuhrem w roli głównej. Aleks (Maciej Stuhr) wie, co to znaczy huczne obchody 18. urodzin. Dwa rozbite radiowozy, podpalenie, wybuchy to bilans jego "osiemnastki". Wesołym solenizantem zaczyna interesować się policja, zwłaszcza doświadczony inspektor (Janusz Gajos), stosujący niekonwencjonalne metody śledcze. W życiu 18-latka pojawia się również piękna dziewczyna.

"Fuks" - TVP 2 22:15

"Kolekcjoner kości"

Kultowy thriller Phillipa Noyce'a z niezapomnianą rolą Denzela Washingtona i jednym z ostatnich dobrych występów Angeliny Jolie. "Kolekcjoner kości" na podstawie powieści Jeffery'ego Deavera opowiada historię psychopatycznego mordercy ściganego przez nietypową parę detektywów – wybitnego i niemal całkowicie sparaliżowanego oficera oraz młodą policjantkę. Morderca prowadzi z nimi swoją grę, podrzucając informację o nadchodzących morderstwach.

"Kolekcjoner kości" - Polsat Film 00:00

d4g0ajb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g0ajb