Trwa ładowanie...

Przegapiłeś je w kinie? Nic straconego. "Zaćma", "Wszystkie nieprzespane noce" i "Fale" już na DVD

Myślisz, że w polskiej kinematografii nie dzieje się nic ciekawego? Najnowsza oferta DVD od Kino Świat udowodni, jak bardzo się mylisz. "Wszystkie nieprzespane noce", "Zaćma" i "Fale" to filmy nagradzane na festiwalach polskich i zagranicznych, stawiające na gwiazdorską obsadę i zupełnych naturszczyków. Nie warto ich przegapić.

Share
Przegapiłeś je w kinie? Nic straconego. "Zaćma", "Wszystkie nieprzespane noce" i "Fale" już na DVD
Źródło: Materiały prasowe
d39farq

"Wszystkie nieprzespane noce"

Emocjonalny portret niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Nagrodzony za Najlepszą Reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sundance oraz Nagrodą Publiczności na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, nowy film Michała Marczaka – autora głośnego "Fuck for Forest” – porównywany przez krytyków do twórczości Sofii Coppoli, kultowego dzieła Andrzeja Wajdy "Niewinni czarodzieje” czy "Spring Breakers” Harmony’ego Korine’a.

Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych "domówek” przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała – tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Zaćma"

Nominowany do Złotych Lwów film Ryszarda Bugajskiego – twórcy wielokrotnie nagradzanych produkcji: "Przesłuchanie” i "Układ zamknięty”. Zdumiewająca historia spotkania Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski.

d39farq

Julia Brystygierowa (Maria Mamona) zwana "Krwawą Luną” to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u Prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim do tego dojdzie będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Fale"

Poruszający film Grzegorza Zaricznego – twórcy nagrodzonego Grand Prix na Sundance Film Festival za produkcję "Gwizdek” oraz wielokrotnie wyróżnianego na polskich festiwalach, w tym na Nowych Horyzontach oraz w Gdyni. "Fale” znalazły się w prestiżowym gronie filmów prezentowanych w ramach Konkursu Głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Ania i Kasia, siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą wybić się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami. Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d39farq

Podziel się opinią

Share
d39farq
d39farq