Trwa ładowanie...

Radiohead w filmie Paula Thomasa Andersona

Radiohead w filmie Paula Thomasa Andersona
d29lvr7
d29lvr7

Grupa Radiohead nagrała piosenkę do nowego obrazu Paula Thomasa Andersona.

Za muzykę do filmu "Inherent Vice" odpowiada Jonny Greenwood. Na soundtracku znajdą się nie tylko kompozycje gitarzysty Radiohead, ale i piosenka zespołu. W produkcji z Joaquinem Phoeniksem w roli głównej usłyszymy numer "Spooks". Grupa premierowo wykonała utwór o tym samym tytule w 2006 roku w Kopenhadze. Zapis tego wykonania można znaleźć poniżej:

Dzieło "Inherent Vice" stanowi adaptację powieści Thomasa Pynchona wydanej w Polsce pod tytułem "Wada ukryta". Akcja książki rozgrywa się w Los Angeles w 1969 roku. Prywatny detektyw Larry Doc Sportello (Joaquin Phoenix) dostaje od swojej byłej dziewczyny (Reese Witherspoon) cynk o planowanym porwaniu jej obecnego przyjaciela. Niedługo potem znikają obydwoje. Doc stara się rozwiązać zagadkę. Tropiąc porywaczy, natyka się na zblazowanych policjantów, zbrojących się czarnych nacjonalistów, zwalczających miejską partyzantkę faszyzujących Aryjskich Braci, a także złowrogą i tajemniczą organizację Złotego Kła. Doc odkrywa mimochodem to, co stanowi "wadę ukrytą" cywilizacji.

Paul Thomas Anderson ("Aż poleje się krew", "Mistrz") nie tylko wyreżyserował film, ale jest również autorem jego scenariusza oraz producentem.

Do szerokiej dystrybucji dzieło ma trafić 12 grudnia.

Studyjną dyskografię Radiohead zamyka album "The King of Limbs" z 2011 roku.

d29lvr7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29lvr7