Trwa ładowanie...
angry birds

Red z "Angry Birds Film" tegorocznym ambasadorem Międzynarodowego Dnia Szczęścia

Share
Red z "Angry Birds Film" tegorocznym ambasadorem Międzynarodowego Dnia Szczęścia
d10zizm

RED, główna postać gorąco oczekiwanej komedii animowanej *"Angry Birds Film", został honorowym ambasadorem Międzynarodowego Dnia Szczęścia. Wydarzenie jest częścią długofalowej kampanii #AngryBirdsHappyPlanet, wspierającej działania związane z zatrzymaniem zmian klimatycznych na Ziemi. Międzynarodowy Dzień Szczęścia przypada na 20 marca każdego roku.*

Międzynarodowy Dzień Szczęścia opiera się na idei, według której Produkt Krajowy Brutto (PKB) nie jest tak naprawdę racjonalnym miernikiem dobrobytu w danym kraju. Potrzebne jest ujęcie bardziej zintegrowane i zrównoważona ocena szczęścia w danym regionie. Po tym, jak sekretarz generalny ONZ, Ban Ki-moon, ogłosił REDA ambasadorem Dnia Szczęścia, kampania została przedstawiona setkom młodych ludzi w słynnej Sali Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Aktorzy, którzy użyczą głosów bohaterom „Angry Birds Film”, m.in. Jason Sudeikis („Szefowie wrogowie”), Maya Rudloph („Druhny”, „Siostry”), Josh Gad („Piksele”), zaprezentowali materiały związane z akcją „Pozwól Czerwonemu stać się Zielonym” (Help Red Go Green). W ramach wsparcia akcji #AngryBirdsHappyPlanet również internauci mogą zadbać o wzrost świadomości zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Wystarczy, że przyłączą się do akcji, zamieszczając w mediach społecznościowych posty i zdjęcia związane z dbaniem o planetę.

- Angry Birds uszczęśliwiły miliony ludzi na całym świecie. Teraz stają się częścią walki o uczynienie planety lepszym miejscem – powiedział sekretarz generalny ONZ, Ban Ki-moon – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, pomagając Czerwonemu stać się Zielonym. Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu, by uczcić Międzynarodowy Dzień Szczęścia.

- Czujemy się prawdziwie dumni, że Red został wybrany honorowym ambasadorem Dnia Szczęścia. Mimo że wydaje się taki „angry”, wszyscy wiemy przecież, że tak naprawdę, gdzieś w środku, uśmiecha się do nas i do świata. Tak, jak mówimy w kampanii „Pomóż czerwonemu stać się Zielonym”, nic nie uszczęśliwia ptaków bardziej niż czysta, zdrowa planeta. Wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych jesteśmy dumni i szczęśliwi – mówi John Cohen, producent „Angry Birds Film” i „Jak ukraść księżyc?”.

d10zizm

Więcej informacji: www.angrybirdshappyplanet.com

Międzynarodowy Dzień Szczęścia
Od lat 20 marca nazywany jest Międzynarodowym Dniem Szczęścia. W 2001 roku ONZ zdefiniował szczęście jako „fundamentalny cel ludzki” i wezwał do „bardziej zintegrowanego, sprawiedliwego i zrównoważonego podejścia do wzrostu i rozwoju gospodarczego, który sprzyja dobrostanowi wszystkich narodów”. Wszystkie 193 kraje członkowskie przyjęły tę rezolucję.

Organizacja Narodów Zjednoczonych
Międzynarodowa organizacja założona w 1945 roku, po II wojnie światowej, przez 51 krajów. Jej celem jest monitorowanie pokoju na świecie – promowanie przyjaznych stosunków międzynarodowych, poprawa warunków socjalnych na poziomie globalnym, walka o prawa człowieka. Dziś ONZ stowarzysza 193 państwa.

d10zizm

Program Rozwoju Narodów Zjednoczonych(United Nations Development Programme; UNDP)
UNDP współpracuje z ludźmi na wszystkich szczeblach w działaniach zmierzających do uniknięcia sytuacji kryzysowych na świecie, dbając o poprawę i utrzymanie wzrostu jakości życia ludzi na świecie. Oferuje działania edukacyjne na terenie 170 państw, dbając o wzmocnienie poziomu dobrego życia. www.undp.org

Fundacja Narodów Zjednoczonych
Fundacja Narodów Zjednoczonych tworzy partnerstwo państwowo-prywatne działające na rzecz rozwiązania największych problemów na Ziemi, rozszerza wsparcie dla ONZ poprzez orzecznictwo o zasięgu publicznym. Innowacyjne kampanie Fundacji łączą ludzi, ich pomysły i zasoby we wspólnej sprawie – wsparciu ONZ w rozwiązywaniu globalnych problemów. Fundacja powstała w 1998 roku jako organ dobroczynny. Jej założycielem jest przedsiębiorca i filantrop Ted Turner. www.unfoundation.org

Angry Birds Film
Animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat. Do tej pory ściągnęły ją ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie. Film zabierze widzów na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją także ptasi outsiderzy – temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomba. Idylliczny krajobraz wyspy zaburza pojawienie się tajemniczych zielonych świnek... Angry Birds nadlatują! W kinach od 27 maja.

d10zizm

Podziel się opinią

Share
d10zizm
d10zizm