Trwa ładowanie...

Reżyser czarnej komedii ''Barany. Islandzka opowieść'' z wizytą w Polsce

Reżyser czarnej komedii ''Barany. Islandzka opowieść'' z wizytą w Polsce
d1wygs3

Grímur Hákonarson, reżyser komedii "Barany. Islandzka opowieść", odwiedzi Warszawę i Wrocław.

Z okazji polskiej premiery filmu "Barany. Islandzka opowieść", reżyser spotka się z publicznością podczas dwóch pokazów obrazu, które odbędą się 4 lutego (czwartek), o godzinie 19,00 w kinie Muranów w Warszawie i 5 lutego (piątek) o 20.00 w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Zwycięzca sekcji "Un Certain Regard" festiwalu w Cannes rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci mieszkających na odludziu. Gummi (Sigur?ur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

d1wygs3

Islandzki kandydat do Oscara jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących - czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób - swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał "Baranów. Islandzkiej opowieści" - jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat - nie pozostawi nikogo obojętnym.

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

"Barany. Islandzka opowieść" w kinach od 12 lutego 2016 roku.

d1wygs3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wygs3