Trwa ładowanie...
d41ed38

Robin Williams: W mojej głowie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d41ed38
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: HBO

"Robin Williams: W mojej głowie" to film dokumentalny o życiu i twórczości niesamowitego aktora i komika, Robina Williamsa.

Robin Williams: W mojej głowie – opis

Słysząc nazwisko Robin Williams, jeden się uśmiechnie, inny pokiwa głową z uznaniem. Ten amerykański aktor to osobowość niezwykła. Obok swojego talentu komicznego świetnie sprawdzał się w rolach dramatycznych, choć i do nich potrafił przemycić nutkę dobrego humoru. Współpracował z najlepszymi aktorami i reżyserami, a film "Buntownik z wyboru" przyniósł mu w 1998 roku statuetkę Oscara za rolę drugoplanową. Innymi świetnymi rolami popisał się w filmach "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" czy "Fisher King". Dzieci pokochały go natomiast za kreacje w "Pani Doubtfire" czy "Jumanji".

Za towarzyskim śmieszkiem stało jednak mroczne alter ego. Robin Williams uzależniony był bowiem od alkoholu i narkotyków. Ponadto cierpiał przez lata na głęboką depresję, a w ostatnich miesiącach życia również na chorobę Parkinsona. 11 sierpnia 2014 roku świat obiegła smutna wieść o samobójczej śmierci Robina Williamsa.

Film dokumentalny "Robin Williams: W mojej głowie" to hołd w stronę twórczości i samej osoby aktora. Ukazuje początki jego kariery, wielkie sukcesy i bolesne upadki. W filmie wykorzystano materiały do tej pory niepublikowane, a historia opowiedziana jest słowami samego Robina Williamsa. Dokument "Robin Williams: W mojej głowie" wykorzystuje także prywatne nagrania artysty, w których ukazuje się przede wszystkim jako człowiek taki jak każdy z nas. Obraz komentowany jest przez bliskich i przyjaciół Robina Williamsa. Wypowiada się między innymi jego syn, Zakie, ale też plejada gwiazd, które miały przyjemność współpracować z aktorem – Whoopi Goldberg, Steve Martin czy Billy Crystal.

Zobacz też inne najlepsze filmy dokumentalne 2018.

Robin Williams: W mojej głowie
Tytuł oryginalny

Robin Williams: Come Inside My Mind

Gatunek

film dokumentalny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

08.01.2018

Czas trwania

116 min.

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ed38
d41ed38
d41ed38