Trwa ładowanie...
dt1iz32

Robin Williams: W mojej głowie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
dt1iz32
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: HBO

"Robin Williams: W mojej głowie" to film dokumentalny o życiu i twórczości niesamowitego aktora i komika, Robina Williamsa.

Robin Williams: W mojej głowie – opis

Słysząc nazwisko Robin Williams, jeden się uśmiechnie, inny pokiwa głową z uznaniem. Ten amerykański aktor to osobowość niezwykła. Obok swojego talentu komicznego świetnie sprawdzał się w rolach dramatycznych, choć i do nich potrafił przemycić nutkę dobrego humoru. Współpracował z najlepszymi aktorami i reżyserami, a film "Buntownik z wyboru" przyniósł mu w 1998 roku statuetkę Oscara za rolę drugoplanową. Innymi świetnymi rolami popisał się w filmach "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" czy "Fisher King". Dzieci pokochały go natomiast za kreacje w "Pani Doubtfire" czy "Jumanji".

Za towarzyskim śmieszkiem stało jednak mroczne alter ego. Robin Williams uzależniony był bowiem od alkoholu i narkotyków. Ponadto cierpiał przez lata na głęboką depresję, a w ostatnich miesiącach życia również na chorobę Parkinsona. 11 sierpnia 2014 roku świat obiegła smutna wieść o samobójczej śmierci Robina Williamsa.

Film dokumentalny "Robin Williams: W mojej głowie" to hołd w stronę twórczości i samej osoby aktora. Ukazuje początki jego kariery, wielkie sukcesy i bolesne upadki. W filmie wykorzystano materiały do tej pory niepublikowane, a historia opowiedziana jest słowami samego Robina Williamsa. Dokument "Robin Williams: W mojej głowie" wykorzystuje także prywatne nagrania artysty, w których ukazuje się przede wszystkim jako człowiek taki jak każdy z nas. Obraz komentowany jest przez bliskich i przyjaciół Robina Williamsa. Wypowiada się między innymi jego syn, Zakie, ale też plejada gwiazd, które miały przyjemność współpracować z aktorem – Whoopi Goldberg, Steve Martin czy Billy Crystal.

Zobacz też inne najlepsze filmy dokumentalne 2018.

Robin Williams: W mojej głowie
Tytuł oryginalny

Robin Williams: Come Inside My Mind

Gatunek

film dokumentalny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

08.01.2018

Czas trwania

116 min.

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

Share
dt1iz32

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt1iz32
dt1iz32
dt1iz32