Trwa ładowanie...
róża
01-12-2011 20:03

"Róża" Wojtka Smarzowskiego wyróżniona w Tallinie

"Róża" Wojtka Smarzowskiego wyróżniona w TallinieŹródło: Monolith Films
d3ag58m
d3ag58m

Najnowsze dzieło Wojtka Smarzowskiego, "Róża", zostało wyróżnione na 15. Festiwalu Black Nights w Tallinie.

Obraz doceniono za "głębokie i wrażliwe przedstawienie tragicznego okresu w historii Wschodniej Europy". Przewodniczącym jury był rosyjski reżyser - Pawel Lungin.

- To jest coś, widzieć północnych facetów, którzy wychodząc próbują ukryć w szalikach drgające brody i uciekają prędko, żeby się nie rozpłakać publicznie - powiedziała po jednej z projekcji attaché kulturalna Ambasady RP w Tallinie, pani Sławka Borowska-Peterson.

Akcja "Róży" rozgrywa się zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Obraz opowiada o dramatycznych losach mieszkańców Mazur, którzy dla nowej władzy stali się ludźmi drugiej kategorii, niegodnymi udziału w budowie nowej rzeczywistości. Oczami polskiego oficera Armii Krajowej oglądamy tragiczną walkę o życie i honor, narodu skazanego na zagładę przez dwa nacjonalizmy. Wydaje się, że w tak tragicznych czasach nie ma miejsca na miłość. Ta jednak przychodzi i daje nadzieję, ale czy na długo? W rolach głównych występują Agata Kulesza i Marcin Dorociński. Na ekranie zobaczymy ponadto Jacka Braciaka, Kingę Preis, Szymona Bobrowskiego i Edwarda Lubaszenkę.

Obraz zdobył już uznanie na kilku innych festiwalach, w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Filmowym.

"Róża" trafi do naszych kin 3 lutego.
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d3ag58m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ag58m