ycipk-11rci1
Informacja prasowa
Orły 2018

Rozpoczął się przegląd filmów kandydujących do Orłów 2018!

Aż 60 filmów w programie oraz 20 spotkań z najważniejszymi twórcami polskiej kinematografii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orły 2018
Orły 2018 (Materiały prasowe)
ycipk-11rci1

10 stycznia o godz. 16:00 w warszawskim kinie Iluzjon, seansem filmu "Droga Aszera" w reż. Matana Yaira, rozpoczął się Przegląd Orłów, czyli filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej.

Pierwszym filmem, którego twórcy spotkali się z widzami Iluzjonu był "Amok". Jego reżyserka, Kasia Adamik wraz z odtwórcą głównej roli, Mateuszem Kościukiewiczem i autorem zdjęć, Tomaszem Naumiukiem, przez blisko godzinę opowiadali o kulisach powstawania produkcji i odpowiadali na pytania zadawane przez widzów.

Przez najbliższe trzy tygodnie widzowie Iluzjonu będą mieli okazję nie tylko zobaczyć lub przypomnieć sobie wszystkie polskie filmy, które miały premierę kinową w 2017 roku, ale również wziąć udział w spotkaniach z ich twórcami, które odbywają się zawsze po seansach na godz. 20:00.

ycipk-11rci1

Swoją obecność na spotkaniach Przeglądu zapowiedzieli zarówno uznani jak i debiutujący twórcy, m.in: Agnieszka Holland i Kasia Adamik – reżyserki filmu nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale 2017 – "Pokot"; Joanna Kos-Krauze – reżyserka nagrodzonego za kreacje aktorskie na festiwalu Karlowe Wary filmu "Ptaki śpiewają w Kigali"; Maria Sadowska – reżyserka "Sztuki kochania"; Andrzej Jakimowski – reżyser filmu "Pewnego razu w listopadzie…"; twórca "Najlepszego" Łukasz Palkowski wraz z odtwórczynią jednej z głównych ról Kamilą Kamińską.

Będą też: występujący w filmach "Amok" oraz "Gwiazdy" Mateusz Kościukiewicz; Agnieszka Suchora, Tomasz Ziętek i Piotr Domalewski z filmem "Cicha noc" – zdobywcą Złotych Lwów na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni; Bodo Kox – reżyser filmu "Człowiek z magicznym pudełkiem" wraz z odtwórcą jednej z ról Sebastianem "Stanki" Stankiewiczem; Agnieszka Podsiadlik i Kuba Czekaj z filmu "Królewicz Olch", który był laureatem Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2017; Jan Kidawa-Błoński – reżyser "Gwiazd"; obsypany nagrodami na polskich i zagranicznych festiwalach autor filmu dokumentalnego "21 x Nowy Jork" Piotr Stasik, jak również twórcy głośnego i docenianego na całym świecie filmu animowanego – "Twój Vincent", laureata Europejskiej Nagrody Filmowej, nominowanego do Złotych Globów i nagrody BAFTA – Dorota Kobiela, Hugh Welchman.

W programie Przeglądu w kinie Iluzjon znalazły się dwa filmy dokumentalne, które w ostatniej chwili dołączyły do grona filmów kandydujących do Orłów 2018: "Pokolenia" w reżyserii Janusza Zaorskiego oraz "Z dala od orkiestry" Rafaela Lewandowskiego.

Z przyczyn technicznych nie odbędzie się natomiast pokaz filmu "Botoks" Patryka Vegi.

ycipk-11rci1

O wszystkich zmianach informujemy na bieżąco na fanpage’u Orłów: https://www.facebook.com/pnforly/

Zapraszamy do rezerwacji biletów dostępnych w kasie kina Iluzjon – Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, wieloletniego partnera Przeglądu albo poprzez moduł sprzedaży internetowej kina na http://www.iluzjon.fn.org.pl/

Harmonogram Przeglądu ORŁY 2018 w kinie Iluzjon:

*12.01 piątek *

17:30 Pokolenia| Janusz Zaorski | 105 min – ZMIANA w REPERTUARZE!
20:00 Sztuka kochania | Maria Sadowska | 120 min – spotkanie z twórcami

ycipk-11rci1

*13.01 sobota *

16:00 Ja, Olga Hepnarova | Petr Kazda, Tomas Weinreb | 100 min
18:00 Porady na zdrady | Ryszard Zatorski | 96 min
20:00 Najlepszy | Łukasz Palkowski | 110 min – spotkanie z twórcami

*14.01 niedziela *

16:00 Las, 4 rano | Jan Jakub Kolski | 97 min
18:00 Bodo | Michał Kwieciński | 106 min
20:00 Pokot | Agnieszka Holland | 128 min – spotkanie z twórcami

ycipk-11rci1

*15. 01 poniedziałek *

17:30 Po prostu przyjaźń | Filip Zylber | 128 min
20:00 Młynarski. Piosenka finałowa| Alicja Albrecht| 90 min – spotkanie z twórcami

*17.01 środa *

16:00 Zerwany kłos | Witold Ludwig | 97 min
18:00 Habit i zbroja | Paweł Pitera | 100 min
20:00 Wściekłość | Michał Węgrzyn | 83 min – spotkanie z twórcami

ycipk-11rci1

*18.01 czwartek *

17:30 Wszystko albo nic | Marta Ferencova | 109 min
20:00 21xNowy Jork | Piotr Stasik | 70 min – spotkanie z twórcami

*19.01 piątek *

16:15 Bikini Blue | Jarosław Marszewski | 81 min
18:00 Park | Sofia Exarchou | 100 min
20:00 Pewnego razu w listopadzie |Andrzej Jakimowski | 92 min – spotkanie z twórcami

20.01 sobota

16:00 Rodzina na sprzedaż | Diego Lerman | 91 min
18:00 Szatan kazał tańczyć | Katarzyna Rosłaniec | 93 min
20:00 Cicha noc | Piotr Domalewski | 97 min – spotkanie z twórcami

*21.01 niedziela *

13:30 Tarapaty | Marta Karwowska | 83 min
15:15 Wyklęty | Konrad Łęcki | 107 min
17:30 Totem | Jakub Charon | 124 min
20:00 Twój Vincent | Dorota Kobiela, Hugh Welchman | 88 min – spotkanie z twórcami

*22.01 poniedziałek *

16:00 PolandJa| Cyprian T. Olencki| 99 min
18:00 Dwie Korony | Michał Kondrat | 92 min
20:00 Dzikie róże | Anna Jadowska | 93 min – spotkanie z twórcami

*23.01 wtorek *

16:00 Z dala od orkiestry | Rafael Lewandowski | 86 min - DODATKOWY SEANS
18:00 Światło i cień | Yesim Ustaoglu | 102 min
20:00 Gwiazdy | Jan Kidawa Błoński | 106 min – spotkanie z twórcami

*24.01 środa *

16:15 Teraz i w godzinę śmierci | Dariusz Walusiak, Mariusz Pilis | 110 min
18:15 Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz | Krzysztof Kopczyński | 86 min
20:00 Człowiek z magicznym pudełkiem | Bodo Kox | 103 min – spotkanie z twórcami

*25.01 czwartek *

16:15 Photon | Norman Leto | 107 min
18:15 Biegacze | Łukasz Borowski | 73 min
20:00 Zgoda| Maciej Sobieszczański | 87 min – spotkanie z twórcami

*26.01 piątek *

16:15 Świt | Laila Pakalnina | 96 min
18:15 Beksińscy. Album wideofoniczny | Marcin Borchardt | 80 min
20:00 Listy do M.3 | Tomasz Konecki | 110 min – spotkanie z twórcami

*27.01 sobota *

14:00 Magiczna zima Muminków | Ira Carpelan, Jakub Wroński | 80 min
16:00 Reakcja łańcuchowa | Jakub Pączek | 100 min
18:00 Maria Skłodowska- Curie | Marie Noelle | 100 min
20:00 Konwój | Maciej Żak | 91 min – spotkanie z twórcami

*28.01 niedziela *

16:00 Mały Jakub | Mariusz Bieliński | 78 min
18:00 Volta| Juliusz Machulski | 105 min
20:00 Soyer | Łukasz Barczyk | 90 min – spotkanie z twórcami

*29.01 poniedziałek *

18:00 Na układy nie ma rady | Krzysztof Rurka| 100 min
20:00 Ptaki śpiewają w Kigali | Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze | 113 min – spotkanie z twórcami

*30.01 wtorek *

16:15 Droga do Rzymu | Tomasz Mielnik | 100 min
18:15 Serce Miłości | Łukasz Ronduda | 78 min
20:00 Ach śpij kochanie | Krzysztof Lang| 100 min – spotkanie z twórcami

*31.01 środa *

16:15 Przy Planty 7/9 | Michał Jaskulski, Lawrence Loewinger | 86 min
18:00 Nieprawi | Adrian Sitaru | 89 min
20:00 Królewicz Olch | Kuba Czekaj | 101 min – spotkanie z twórcami

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie. Aktualizacje programu dostępne będą na profilach FB Orły i kina Iluzjon, a także na stronie iluzjon.fn.org.pl

Orły 2018 Materiały prasowe
Podziel się

Szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl.
Zapraszamy też na FB Orłów https://www.facebook.com/pnforly/

Partnerzy przeglądu: Kino ILUZJON i FINA
Parter przeglądu online: PLAYER
Partner: PwC
Sponsorzy: ORKA, Jean Louis David, Bobbi Brown, kancelaria Rö Radwan-Röhrenschef Petruczenko Piechota Sp. k.
Partnerzy medialni: Wirtualna Polska, Radio TOK FM, Esquire, Magazyn FILM&TV KAMERA, Co Jest Grane 24, Film New Europe, East News oraz FilmPolski.pl
Partnerzy organizacji: Boxoffice.pl i Krakowska Fundacja Filmowa
Wsparcie: Legalna Kultura

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-11rci1

ycipk-11rci1
ycipk-11rci1