Trwa ładowanie...
rysa

"Rysa" na początek festiwalu w Gdyni

Share
"Rysa" na początek festiwalu w Gdyni
Źródło: opublikowane w serwisie filmpolski.pl
d27nlag

Dramat psychologiczny "Rysa" w reżyserii Michała Rosy, z Krzysztofem Stroińskim i Jadwigą Jankowską-Cieślak, otworzy 15 września 33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - poinformowała Fundacja Promocji Kina Film Polski.

Bohaterowie "Rysy" to Joanna (Jankowska-Cieślak) i Jan (Stroiński), kochające się małżeństwo z wieloletnim stażem. Pewnego dnia Joanna dostaje od "życzliwego nieznajomego" informację o rzekomej podłości, której dopuścił się w przeszłości jej mąż.

d27nlag

Tegoroczny festiwal w Gdyni potrwa od 15 do 20 września. W konkursie głównym o najważniejszą nagrodę, Złote Lwy dla najlepszego polskiego filmu fabularnego, walczyć będzie 16 obrazów.

Oprócz "Rysy" Michała Rosy, będą to: "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej, "Cztery noce z Anną" Jerzego Skolimowskiego, "Serce na dłoni" Krzysztofa Zanussiego, "Lekcje Pana Kuki" Dariusza Gajewskiego, "Senność" Magdaleny Piekorz, "Bracia Karamazow" Petra Zelenki, "010" Piotra Łazarkiewicza, "Boisko bezdomnych" Kasi Adamik, "Droga do raju" Gerwazego Reguły, "Drzazgi" Macieja Pieprzycy, "Jeszcze nie wieczór" Jacka Bławuta, "Mała Moskwa" Waldemara Krzystka, "Lejdis" Tomasza Koneckiego, "Ranczo Wilkowyje" Wojciecha Adamczyka i "Niezawodny system" Izabeli Szylko.

Przewodniczącym jury w konkursie głównym będzie reżyser Robert Gliński.

Na ekrany polskich kin dramat "Rysa" trafi 19 września. Jego dystrybucją zajmie się Fundacja Promocji Kina Film Polski.

d27nlag

Podziel się opinią

Share
d27nlag
d27nlag