Trwa ładowanie...
d3swz1y

Ryszard Faron nie żyje. Aktor zmarł w zupełnym zapomnieniu. Miał 65 lat

W wieku 65 lat zmarł Ryszard Faron, który dał się zapamiętać jako aktor wypowiadający tytułowe słowa w filmie "Przepraszam, czy tu biją?" Marka Piwowskiego. Wiadomość o jego śmierci dotarła do opinii publicznej dopiero miesiąc po pogrzebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Faron miał 65 lat
Ryszard Faron miał 65 lat (Wikimedia Commons CC BY)
d3swz1y

Ryszard Faron poza debiutem w "Przepraszam, czy tu biją?" (1976) miał na swoim koncie kilkanaście ról filmowych i telewizyjnych. Pojawił się m.in. w takich produkcjach jak "Barwy ochronne", "Dom", "Wesele" (spektakl telewizyjny), "Plebania". Ostatni raz stanął przed kamerą w 2007 r. na planie seriali "Pitbull" oraz "Kryminalni".

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Przed rozpoczęciem przygody z aktorstwem Faron ukończył w 1971 r. Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu i zajmował się żeglarstwem. W 1980 r. został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i przez lata występował na scenie w Warszawie i Zielonej Górze.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Ryszard Faron zmarł 4 sierpnia w wieku 65 lat i został pochowany na cmentarzu komunalnym w Brodnicy. Wiadomość o śmierci aktora przeszła bez echa, mimo że rok wcześniej odbierał Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka na XVI Festiwalu Sztuki Słowa "Verba Sacra" w Poznaniu.

   Wikimedia Commons CC BY-SA
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

Dwayne "The Rock" Johnson zachwycony bohaterskim 10-latkiem:

d3swz1y

Podziel się opinią

Share
d3swz1y
d3swz1y