Trwa ładowanie...
d1ousod
Aktualności

Shirley Temple nie żyje. Gwiazda miała 85 lat

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Shirley Temple nie żyje. Gwiazda miała 85 lat
(AFP)
d1ousod

W poniedziałek 10 lutego 2014 roku odeszła wielka gwiazda Hollywood. *Shirley Temple zmarła w Kalifornii w wieku 85 lat.*

Aktorka odeszła w swoim domu w Woodside w Kaliforni z przyczyn naturalnych. "Była otoczona rodziną i opiekunami"- napisała rodzina w cytowanym przez BBC oświadczeniu. "Oddajemy jej cześć za życie pełne ważnych osiągnięć w roli aktorki, dyplomaty i naszej kochanej mamy, babci i prababci".

Shirley Temple była znana jako najsłynniejsza dziecięca gwiazda w dziejach kina. W latach 30. XX wieku zagrała w ponad 40 filmach.

d1ousod

Jej największe kinowe przeboje to: "The Baby Burlesques", "Stand Up and Cheer", "Mały pułkownik", "Heidi" oraz *"Mała Księżniczka". Grała z takimi gwiazdami, jak Gary Cooper czy Carole Lombard. Szybko zaczęła zarabiać krocie - za film dostawała nawet 300 tys. dolarów.*

Jako osoba dorosła nie zagrała żadnej ważnej roli.

W 1950 roku ostatecznie pożegnała się z kinem. W latach 1958-1959 zagrała jeszcze w serialu telewizyjnym "Shirley Temple's Storybook", po czym zajęła się polityką z ramienia Republikanów. Temple w drugiej połowie swojego życia zrobiła zawrotną karierę w dyplomacji - była ambasadorem USA w Ghanie i Czechosłowacji.

d1ousod

Podziel się opinią

Share

d1ousod

d1ousod