Trwa ładowanie...
wideo
04-11-2011 10:47

''Służące'': tylko dla kobiet! [wideo]

''Służące'': tylko dla kobiet! [wideo]Źródło: helios.pl
d3uclw0
d3uclw0

Od 4 listopada na naszych ekranach gości film „Służące”, który z pewnością dołączy do grona najbardziej kobiecych filmów ostatnich lat, obok tak znanych tytułów, jak „Godziny” czy „Lejdis”.

To historia dziewczyny z amerykańskiego Południa, która w latach 60. ubiegłego wieku postanawia przełamać milczenie i dotknąć niebezpiecznego tematu tabu. Mocną stroną filmu jest kobieca obsada, w której znalazły się m.in. Emma Stone („Zombieland”), Viola Davis („Wątpliwość”), Bryce Dallas Howard („Spider-Man 3”), Sissy Spacek („Córka górnika”), Allison Janney („Godziny”) oraz Jessica Chastain („Dług”).

Grająca główną rolę Stone przyznała, że jest fanką wszystkich kobiecych postaci z filmu. – Jestem szczęśliwa, że zagrały je tak wspaniałe aktorki – mówiła. Bryce Dallas Howard tak opisywała atmosferę na planie: – Dla mnie nie ma lepszego uczucia w pracy niż to, gdy mogę czuć się swobodnie wśród innych aktorek, gdy wspólnie przeżywamy emocje związane z rolami. Myślę, że tak było w tym przypadku. Tak jakbyśmy chodziły razem do liceum, dzieliły podobną wrażliwość. Korzystałyśmy wzajemnie ze swoich doświadczeń i dobrze się bawiłyśmy.

Ta pozytywna aura przełożyła się na efekt artystyczny. Grające w filmie aktorki odebrały 24 października nagrodę zbiorową dla najlepszej obsady podczas gali Hollywood Film Festival w Beverly Hilton Hotel w Los Angeles. Jak pisze „The New York Times”, ta impreza to „pierwszy, obowiązkowy przystanek w sezonie nagród”.

d3uclw0

Missisipi, początek lat 60. XX wieku. Skeeter (Stone) właśnie skończyła studia. Marzy o karierze pisarki, nie myśli zaś ani o małżeństwie, ani o dzieciach, ku konsternacji swej matki (Janney) i konserwatywnych przyjaciółek, z przebojową Hilly (Dallas Howard) na czele. Przeprowadza wywiad z Aibileen (Davis), czarnoskórą służącą w jednym z najbogatszych białych domów w okolicy i zaczyna pisać książkę o bolesnych doświadczeniach czarnych służących, poruszając tym samym niebezpieczny temat tabu. Naraża nie tylko dobre imię, ale wręcz życie wielu osób.

„Służące” w kinach od 4 listopada!

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d3uclw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uclw0