Trwa ładowanie...
sobowtór
13-10-2012 01:43

Sobowtór pilnie poszukiwany: Ruszył ogólnopolski casting na sobowtóra

Share
Sobowtór pilnie poszukiwany: Ruszył ogólnopolski casting na sobowtóraŹródło: helios.pl
d19mp35

Rekonstrukcja planu, sesja zdjęciowa i fotograficzny remake kadru z pierwszego powojennego filmu *„Zakazane piosenki”. Ruszył ogólnopolski casting na sobowtóra.*

Poszukiwanych jest pięć osób, które najbardziej przypominają aktorów z popularnego filmowego ujęcia. Remake kadru zostanie zaprezentowany podczas otwarcia budynku biurowca MediaHUB i hotelu sieci DoubleTree by Hilton powstającego w Łodzi przy Łąkowej 29. Filmowy kadr zdobi jego elewację, a inwestycja realizowana jest w miejscu, w którym „Zakazane piosenki” powstały.

Casting na sobowtóra to akcja, której celem jest przywrócenie wspomnień o działającej niegdyś przy Łąkowej 29 „Fabryce Snów” – Wytwórni Filmów Fabularnych (WFF) w Łodzi. W wyniku głosowania internautów wyłoniona zostanie czołówka osób najbardziej podobnych do pierwszoplanowych postaci z wybranego ujęcia „Zakazanych piosenek”. Pięć osób wybranych przez jury weźmie udział w sesji zdjęciowej ożywiającej wspomnienia o pierwszym polskim powojennym filmie fabularnym.

d19mp35

- Casting na sobowtóra to sztandar w projekcie „Łąkowa 29”, dzięki któremu gromadzimy i pokazujemy światu wspomnienia o ludziach i wydarzeniach Łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Jako firma działająca w branży nowych mediów i filmu, na terenie dawnej „Fabryki Snów”, uważamy, że pielęgnowanie charakteru tego miejsca oraz pamięci o nim jest naszym obowiązkiem. Ponadto inspiracją do zorganizowania akcji jest wyjątkowa elewacja budynku, który jest jednocześnie największym pomnikiem polskiej kinematografii – mówi opiekun projektu, Ewa Kowalczyk z Grupy TOYA, głównego inwestora biurowca.

Głosowanie w „Castingu na sobowtóra” odbywa się poprzez stronę internetową, a podobieństwo uczestników można oceniać na bieżąco. Pięćdziesięciu wybranych przez internautów kandydatów weźmie udział w kolejnym etapie castingu, a finałowa piątka – w sesji zdjęciowej. Ekspozycja fotograficznego remake’u z udziałem sobowtórów będzie jednym z wydarzeń oficjalnego otwarcia „filmowej” inwestycji – budynku biurowca MediaHUB i hotelu DoubleTree by Hilton Łódź.

Casting na sobowtóra potrwa do końca roku. Relacje z wydarzenia obiegną media, a film dokumentujący realizację – cały świat. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Informacje na temat castingu można znaleźć na stronie: www.mediahub.pl/sobowtory

d19mp35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19mp35