Trwa ładowanie...

"Solid Gold" Jacka Bromskiego niespodziewanie wraca do Konkursu Głównego 44. FPFF w Gdyni

"Solid Gold" Jacka Bromskiego wraca do Konkursu Głównego festiwalu w Gdyni. Zaskakującą informację potwierdził reżyser filmu.

"Solid Gold" Jacka Bromskiego niespodziewanie wraca do Konkursu Głównego 44. FPFF w GdyniŹródło: East News
dxe0l2n
dxe0l2n

Reżyser filmu "Solid Gold" potwierdza w rozmowie z portalem Onet, że jego film z powrotem trafił do puli filmów walczących o Złote Lwy na 44. FPFF w Gdyni.

ZOBACZ TEŻ: "Anatomia zła": Jacek Bromski o filmie

Okazuje się, że TVP, które jest koproducentem filmu, rozwiązało umowę z producentami. Dzięki temu film ponownie może startować w Konkursie Głównym. Decyzja TVP oznacza, że twórcy będą musieli zwrócić dofinansowanie, które otrzymali od telewizji.

Przypomnijmy. Film Jacka Bromskiego "Solid Gold" kilka dni temu w ostatniej chwili wycofano z konkursu głównego na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Zaskoczeni byli zarówno widzowie, jak i sam reżyser, którego nikt wcześniej o tym nie poinformował. W oficjalnym oświadczeniu Akson Studio, czyli producenta, czytamy, że "Solid Gold" "wycofano z powodów formalnych wynikających z umowy koprodukcyjnej z TVP S.A.".

dxe0l2n

- To jest skandal bez precedensu, że ten film wycofano z konkursu głównego. Tego jeszcze w Gdyni nie było. Nawet w PRL, jak przyszedł prikaz do jury, żeby nie dawać grand prix filmowi "Człowiek z marmuru" Wajdy, to jednak z konkursu go nie wycofali. Ja chciałem pokazać swój film w Gdyni widzom i środowisku. I to zostało mi uniemożliwione - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską Jacek Bromski.

dxe0l2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxe0l2n