Trwa ładowanie...
d3n1m6q

"Solid Gold" oficjalnie przywrócony do Konkursu Głównego Festiwalu w Gdyni

"Solid Gold" Jacka Bromskiego został przywrócony do Konkursu Głównego festiwalu filmowego w Gdyni. Pierwszy pokaz odbędzie się w piątek wieczorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Solid Gold" jednak powraca na festiwal w Gdyni.
"Solid Gold" jednak powraca na festiwal w Gdyni. (Materiały prasowe)
d3n1m6q

"W piśmie, jakie otrzymaliśmy w piątek po południu, Michał Kwieciński, Prezes Zarządu Akson Studio potwierdził, że Telewizja Polska odstąpiła z powodów formalnych od umowy koprodukcyjnej filmu "Solid Gold". W związku z tym producent poprosił o przywrócenie filmu do Konkursu Głównego 44. FPFF, na co zgodziło się Jury pod przewodnictwem Macieja Wojtyszki" - mówi Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Przywrócenie filmu do konkursu w przeddzień zakończenia gdyńskiego festiwalu kłóci się z wymogiem zorganizowania 24 pokazów każdego kandydata do Złotych Lwów. "Solid Gold" zostanie pokazany tylko 6 razy.

W piątek o godz. 19 w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się pierwszy oficjalny pokaz "Solid Gold" Jacka Bromskiego. Po seansie zorganizowano konferencję prasową.

Od godz. 16.00 uczestnicy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych będą mogli zarezerwować miejsca na pokazy "Solid Gold". Film będzie dostępny tylko dla posiadaczy akredytacji i karnetów. Pojedyncze bilety nie pojawią się w kasach kin.

d3n1m6q

Podziel się opinią

Share

d3n1m6q

d3n1m6q