Trwa ładowanie...

Spektakularny sukces "Aniołów i demonów" w Polsce

Share
Spektakularny sukces "Aniołów i demonów" w Polsce
Źródło: UIP/ fot. "Wróg u bram"
d2wj96s

Chociaż w Stanach najnowsza ekranizacja pisarskiej twórczości Dana Browna, film „Anioły i demony” nie odniósł spodziewanego sukcesu, w Polsce cieszył się w miniony weekend olbrzymim zainteresowaniem. Od piątku do niedzieli produkcję obejrzało ponad 260 tysięcy osób!

Biorąc pod uwagę, że w ostatnich tygodniach liczba widzów jacy w weekendy odwiedzali kina oscylowała w okolicach 200 tysięcy, możemy mówić o olbrzymim sukcesie! Najwyraźniej sprzeciwy Watykanu wobec filmu zapewniły mu w Polsce doskonałą reklamę.

Pełne wyniki najnowszego notowania polskiej listy box office dostępne będą w naszym serwisie już w najbliższą środę.

W „Aniołach i Demonach” do akcji ponownie wkracza grany przez Toma Hanksa ekspert od symboli Robert Langdon. Tym razem ma on kilkanaście godzin na uratowanie czterech największych kościelnych dostojników, porwanych przez tajemniczych Iluminatów. Największy problem w tym, że misternie zaplanowana zemsta uważanego za nieistniejące bractwa zagraża również tysiącom mieszkańców Rzymu.

Robert Landgon na rozwiązanie liczącej sobie kilkaset lat zagadki ma zaledwie kilkanaście godzin. W dodatku jako osoba niewierząca na każdym kroku spotyka się z nieufnością watykańskich władz. Mimo to dzięki pomocy bardzo bystrej pani naukowiec Vittori Vetray (Ayelet Zurer) szybko znajduje pierwszy trop…

d2wj96s

Podziel się opinią

Share
d2wj96s
d2wj96s