Trwa ładowanie...
kler

Sprawdziliśmy, czy Polacy masowo wykupują bilety na "Kler". Na niektóre pokazy nie ma już wolnych miejsc

W najbliższy piątek do kin wchodzi "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Wedle internetowych plotek bilety schodzą na pniu. Sprawdziliśmy, czy to prawda.

Share
Sprawdziliśmy, czy Polacy masowo wykupują bilety na "Kler". Na niektóre pokazy nie ma już wolnych miejsc
Źródło: Instagram.com
d12bim3

Od kilku miesięcy było wiadomo, że "Kler" to jedna z najbardziej gorących premier roku. Każdy news, każda wypowiedź polityka bądź duchownego podgrzewały atmosferę wyczekiwania. Potem przyszedł festiwal w Gdyni, dantejskie sceny na premierze, pierwsze recenzje i w końcu dyskusyjny werdykt jury ("Kler" nie otrzymał ani Złotych Lwów, ani Srebrnych Lwów, ani nagród za reżyserię czy scenariusz). O tej sprawie pisze Grzegorz Fortuna w swoim felietonie.

ZOBACZ TEŻ: co Polacy sądzą o "Klerze"?

Film Smarzowskiego wchodzi na ekrany w piątek 28 września. Zainteresowanie projekcją jest ogromne i przerosło najśmielsze oczekiwania samych twórców. W sieci krąży nawet mem pokazujący rzut kinowej sali, gdzie wszystkie miejsca są zajęte. Czy rzeczywiście seanse "Kleru" są tak oblegane? Sprawdziliśmy, jak sprawy mają się w Trójmieście, Warszawie i Krakowie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pod uwagę wzięliśmy pierwszy weekend wyświetlania "Kleru" i najbardziej popularne kina w dużych miastach. Uwaga! Na wyniki sprzedaży biletów na pewno wpływ ma fakt, że przypadku tak głośnych premier, w systemach rezerwacji multipleksów dostępna jest jedynie opcja kupna.

Trójmiasto

Gdynia
W przypadku Gdyni, gdzie "Kler" został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności, sprawdziliśmy dostępność biletów w kinie Helios w Centrum Handlowym Riviera.

d12bim3

Jeśli wybieracie się w piątek od razu po pracy, czyli na 15.00, musicie się pospieszyć – seans cieszy się sporym zainteresowaniem. Miejsca zostały tylko z przodu.
Wybieracie się na 18.00? Zapomnijcie o tym – zostały pojedyncze bilety. Zanim skończycie czytać ten tekst, będą już sprzedane. Podobnie sprawa ma się z pokazem na 22.00 – zostało kilka wolnych rzędów z samego przodu.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeśli chodzi o sobotę i niedzielę – na seanse o 15.00, 18.00 dostaniecie wolne miejsca, choć miejsca z tyłu są już przeważnie zajęte. Za to na pokaz o 21.00 w niedzielę spokojnie kupicie bilety w dowolnym rzędzie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Gdańsk
W Gdańsku sprawdziliśmy dostępność biletów w kinie Helios Forum. Tu w piątek też nie ma tłumów. Na seans o 16.30 są dostępne w zasadzie wszystkie miejsca. Jeśli wybieracie się na 19.30 to do wyboru macie trzy czwarte wolnej sali. Pokaz o 20:30 jest bardzo oblegany, ale już o 22:30 sala świeci pustkami.

d12bim3

Odnośnie soboty i niedzieli to dostępne są miejscówki w zasadzie na wszystkie seanse poza sobotnim pokazem na 17.30.

Sopot
Sopocianie obejrzą "Kler" w Multikinie przy Bohaterów Monte Cassino. Tutaj również nie ma tłumów. Poza piątkowymi seansami na 17.30, 18.30 i 22.20, gdzie sprzedano już większość biletów, w sobotę i niedzielę na każdy z pokazów zostało jeszcze bardzo dużo wolnych miejsc.

Warszawa

Sprawdzając dostępność wolnych miejsc na "Kler", wzięliśmy pod lupę dwa kina: Multikino Złote Tarasy oraz Cinema City Imax Sadyba.

d12bim3

I tak w tym pierwszym na pewno możecie mieć problemy z dostaniem biletów na piątkowe pokazy o 17.25, 19.30 i 20.20. Na resztę seansów bilety jeszcze są, np. o 23.15 wszystkie miejsca są wolne.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Sobota i niedziela – tutaj sprawy mają się bardzo podobnie. Na poranne pokazy są dostępne w zasadzie wszystkie miejsca. A jeśli chodzi o popołudniowe i wieczorne to np. o 18:30 została wolna połowa sali.

Jeśli wybieracie się na "Kler" w piątek do Cinema City Imax Sadyba, to musicie się pospieszyć – miejsca zabraknie na pewno o 18.30 i 21.15. W innych godzinach, np. o 17.15, do dyspozycja macie prawie całą salę.

d12bim3

Zarówno na sobotę i niedzielę są dostępne miejsca na wszystkie pokazy.

Kraków

W stolicy Małopolski przyjrzeliśmy się dostępności biletów w Cinema City Galeria Kazimierz.

W piątek na pewno odpada pokaz o 19.30, gdzie już teraz jest dostępnych tylko kilka miejsc w pierwszych rzędach. Jednak, jeśli chcecie iść na 18.15 albo 21.00 to macie do wyboru miejscówki we wszystkich rzędach.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Chcecie zacząć sobotę bądź niedzielę od filmu Smarzowskiego? Proszę bardzo – na seanse o 10.00 i 11.15 są wolne wszystkie miejsca. Wybieracie się popołudniu? O 19:30 możecie mieć już kłopot z dobrymi miejscami. Ale na seanse o 21.00 albo 22.15 zostało 99 proc. wolnych miejsc.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d12bim3

Podziel się opinią

Share
d12bim3
d12bim3