Trwa ładowanie...
d1uaao0

"Staram się uratować jej życie." Córka gwiazdy "Dynastii" wpadła w ręce niebezpiecznej sekty

Gwiazda niezapomnianej "Dynastii" przeżywa rodzinny dramat. Jak donoszą amerykańskie media, córka Catherine Oxenberg została zwerbowana do bardzo niebezpiecznej sekty. Aktorka nie ma z nią kontaktu od 5 miesięcy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Catherine Oxenberg grała w "Dynastii" Amandę Bedford Carrington
Catherine Oxenberg grała w "Dynastii" Amandę Bedford Carrington (Materiały prasowe)
d1uaao0

Sprawa opisywana na łamach serwisu RadarOnline mogłaby swobodnie posłużyć za kanwę scenariusza jednego z odcinków "Dynastii".

- Staram się uratować życie mojej córce. Ona ciągle tam jest – mówi 56-letnia Oxenberg w rozmowie z serwisem.

Okazuje się, że 26-letnia India Oxenberg została zwerbowana do sekty NXIVM założonej przez biznesmena Keitha Raniera. Reklamuje się ona jako organizacja pomagająca w rozwoju osobistym i zawodowym.

d1uaao0

- Na pierwszy rzut oka wygląda to jako kolejny kurs samodoskonalenia. Moja córka dostała się w łapy najbardziej niebezpiecznej sekty w kraju – mówi gwiazda "Dynastii".

India całkowicie odcięła się od matki i nie ma z nią kontaktu od 30 maja, kiedy Catherine Oxenberg postanowiła interweniować i nakłonić ją do wystąpienia z organizacji. Wyznania zrozpaczonej matki mogą budzić wątpliwości, gdyby nie fakt, że podobno przypadki miały już miejsce.

W rozmowie z "The New York Timesem" aktorka Sarah Edmondson opowiedziała o 10 letnim pobycie w sekcie. Z wywiadu wynika, że kobiety zmusza się tam do głodówek, adeptki nazywa "niewolnicami" oraz wypala się im na biodrach inicjały założyciela, który każe nazywać się Vanguard (pol. awangarda). Ranier ma manipulować kobietami, szantażować je i wykorzystywać seksualnie. NXIVM ma odziały w USA, Meksyku oraz Kanadzie, a z usług organizjacji korzysta kilkanaście tys. osób.

W rozmowie z RadarOnline Oxenberg dodała też, że jest załamana brakiem zainteresowania władz, które błagała o pomoc.

d1uaao0

Catherine Oxenberg dała się poznać polskim widzom głównie dzięki roli w kultowej "Dynastii". W serialu aktorka wcieliła się w postać Amandy Bedford Carrington, młodszej córki Alexis Colby i przedstawiciela korporacji naftowej w Kolorado.

Od zakończenia zdjęć w serialu Oxenberg pojawiła się jeszcze w kilkudziesięciu filmach i serialach, m.in. w wyświetlanej także u nas "Brygadzie Acapulco". W ostatnich latach grywa głównie w filmach klasy B pokroju " Sharktopus vs. Whalewolf" czy " Śpiąca królewna: Wyprawa".

Catherine Oxenberg, 2012 Getty Images
Catherine Oxenberg, 2012 (Getty Images)

Słynny aktor w biografii wiceprezydenta jest nie do poznania:

d1uaao0

Podziel się opinią

Share
d1uaao0
d1uaao0