Trwa ładowanie...
steve jobs
06-08-2015 17:11

''Steve Jobs'' w reżyserii Danny'ego Boyle'a zamknie 59 Festiwal Filmowy w Londynie

''Steve Jobs'' w reżyserii Danny'ego Boyle'a zamknie 59 Festiwal Filmowy w LondynieŹródło: East news
d2nr1au
d2nr1au

Nowy film laureata Oscara Danny’ego Boyle’a na podstawie scenariusza Aarona Sorkina zadebiutuje podczas zbliżającego się 59 Festiwalu Filmowego w Londynie.

Film "Steve Jobs" to fascynująca opowieść o życiu i dążeniu do sukcesu jednego z najważniejszych ludzi XX i XXI wieku, architekta dzisiejszej myśli technologicznej. To zarazem intymny portret geniusza. W roli tytułowej zobaczymy Michaela Fassbendera, na ekranie towarzyszą mu laureatka Oscara Kate Winslet, Jeff Daniels oraz Seth Rogen.

Akcja filmu skupia się na 14 latach między 1984 a 1998 rokiem, kiedy trwały prace nad najważniejszymi, przełomowymi dziełami Jobsa – Macintoshem (1984), NeXT „Cube” (1988) oraz IMac (1998). Paląca ambicja, wyścig z czasem i genialne rozwiązania technologiczne – wszystko to towarzyszyło pracy nad jego dziełem.

Clare Stewart, szefowa Festiwalu Filmowego w Londynie: – Jesteśmy szczęśliwi, że nowy film Danny’ego Boyle’a zadebiutuje właśnie podczas naszego festiwalu. Boyle stworzył znakomity obraz, a rola Fassbendera jest znakomita.

Danny Boyle, reżyser: – Jeśli Londyn był kolebką rewolucji przemysłowej, San Francisco jest Betlejem rewolucji cyfrowej. Praca nad tym filmem była wielką przygodą i wierzę, że Londyńczycy pokochają ten obraz. To zawsze niezwykłe wydarzenie, móc zabrać swoją pracę z powrotem do domu, dlatego dziękuję dyrekcji festiwalu za wsparcie.

W polskich kinach film zadebiutuje 16 października.

d2nr1au
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nr1au