Trwa ładowanie...

"Story of Yanxi Palace", czyli "Chiński Kopciuszek" najczęściej wyszukiwanym serialem na świecie

Okazuje się, że w wyszukiwarce Google w 2018 roku najczęściej wyszukiwanym serialem było "Story od Yanxi Palace". Jest to chińska produkcja, która liczy już ponad 15 mld wyświetleń. "Chiński Kopciuszek" najbardziej popularnym serialem 2018 roku?

Share
"Story of Yanxi Palace", czyli "Chiński Kopciuszek" najczęściej wyszukiwanym serialem na świecie
Źródło: Youtube.com
d2647lk

"Story of Yanxi Palace", czyli "Chiński Kopciuszek"

Jak co roku Google opublikowało swój coroczny raport najpopularniejszych haseł, które wyszukiwali użytkownicy. Na liście znalazły się również produkcje telewizyjne i streamingowe. Na pierwszym miejscu znalazł się chiński, 70-odcinkowy serial "Story of Yanxi Palace" z wynikiem aż 15 mld odtworzeni w serwisie iQiyi (chiski Netflix). "Chiński Kopciuszek" został już wykupiony przez 70 nadawców z innych krajów.

"Story of Yanxi Palace" – historia służącej na dworze cesarza Qianlonga

Główną bohaterką jest Wei Yingluo – służąca na dworze cesarza Qianlonga w XVIII wieku. Dziewczyna za wszelką cenę chce poznać prawdę, kto zabił jej starszą siostrę. Celowo chce dostać się do pałacu i zacząć pracę jako zaufana, pałacowa pokojówka. Tam będzie mogła rozpocząć swoje dochodzenie i zemścić się za śmierć siostry.

Wei Yinluo jest nazywana "chińskim Kopciuszkiem". To postać inna, niż te do których przyzwyczaiło nas chińskie kino. Wei jest porywcza, zdecydowana i nieustraszona.
Całość historii oparta jest na powieści "Yan Xi Gong Lue" ("Story of Yanxi Palace") autorstwa Zhou Mo.

"Story od Yanxi Palace" trailer serialu

d2647lk

Podziel się opinią

Share
d2647lk
d2647lk