Trwa ładowanie...

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty: Z konkursu w Cannes do Polski

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty: Z konkursu w Cannes do Polski
d2f7f8q
d2f7f8q

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty pokaże w Polsce trzy filmy z konkursu głównego zakończonego w niedzielę festiwalu w Cannes: *"Holy Motors" Leosa Caraksa, "Post Tenebras Lux" Carlosa Reygadasa oraz "După dealuri" Cristiana Mungiu.*

Wszystkie tytuły zostaną premierowo pokazane w Polsce podczas 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, następnie trafią do regularnej dystrybucji.

"Holy Motors", pierwszy od kilkunastu lat pełnometrażowy obraz Caraksa, utrzymany jest w klimacie dzieł Davida Lyncha. Grają w nim Denis Lavant, Eva Mendes, Michel Piccoli i Kylie Minogue.

Za "Post Tenebras Lux" Reygadas ("Japón", "Ciche światło") otrzymał w Cannes nagrodę za reżyserię. Film opowiada historię emocjonalnego rozpadu młodego małżeństwa. To dzieło minimalistyczne i wizjonerskie, rządzące się prawami snu. Sam twórca będzie gościem tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty.

d2f7f8q

"După dealuri" to z kolei najnowszy film Cristiana Mungiu ("4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni"). Canneńskie jury uhonorowało obraz za scenariusz oraz za najlepsze kreacje aktorskie Cosminy Stratan i Cristiny Flutur. Bohaterką opowieści jest młoda dziewczyna, która przybywa do klasztoru w niewielkiej miejscowości, gdzie mieszka jej ukochana. To historia o uczuciu czystym, miłości niespełnionej, szalonej, pełnej poświęceń.

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 19-29 lipca.

d2f7f8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f7f8q