Trwa ładowanie...

''Stretch'': Skazany na VOD [RECENZJA DVD]

Share
''Stretch'': Skazany na VOD [RECENZJA DVD]Źródło: mat. dystrybutora
d41o7z1
Wyobraźcie sobie, że przechodzicie w Empiku koło półki z filmami. No dobrze, kogo chcę oszukać – przeglądacie ofertę sklepu internetowego. Waszą uwagę zwraca nieznany tytuł. Jak to możliwe, że nigdy o nim nie słyszeliście, skoro grają w nim same gwiazdy? W aplikacji IMDb szybko namierzacie reżysera – widzieliście kilka jego poprzednich produkcji. W głowie natychmiast zapala się czerwona lampka. To jeden z tych „filmów straight to DVD”, skazanych na dogorywanie w piekle hipermarketowych koszy z przecenami!

Film:

Każdy z nas chociaż raz był w takiej sytuacji. I przeważnie podejrzenia okazywały się uprawnione – ktoś nie bez kozery postanowił nie wprowadzać filmu do kin. Ale zdarzają się produkcje, którym warto dać szanse – takie jak „Stretch”. Joe Carnahan dał się poznać jako reżyser „Drużyny A”, „Przetrwania”, ale przede wszystkim „Asa w rękawie” – postmodernistycznej komedii kryminalnej z 2006 roku, będącej pokłosiem stylu Tarantino i Richie’ego. I choć jego „Stretch” potwierdza tylko, że do tej samej wody dwa razy wejść się nie da, to równocześnie pokazuje, że małym kosztem da się nakręcić zgrabny, a momentami całkiem zabawny film, choć oczywiście niepozbawiony wad.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU:

Carnahan wykorzystał formułę niekończącej się nocy, znaną choćby z „Po godzinach” Martina Scorsese. Bohaterem jest tytułowy kierowca limuzyny, który do świtu musi zdobyć 6 tys. dolarów na pokrycie długu. Nadziei upatruje w kursie zamówiony przez ekscentrycznego miliardera (wyborny Chris Pine), zmieniającego jego życie, a jakże, w piekło. W historii Stretcha (granego przez Patrika Wilsona) pojawiają się pierwszoosobowa narracja rodem z kina noir, abstrakcyjny humor po linii „Kac Vegas”, epizodyczna fabuła, gościnnie pojawiające się gwiazdy wielkiego i małego ekranu (m.in. David Hasselhoff, Brooklyn Decker czy Ray Lliota) oraz… duch w osobie Eda Helmsa – krótko mówiąc, składniki kina chętnie nazywanego przez niektórych kultowym. I być może „Stretch” dorobiłby się takiego miana, gdyby jego premiera miała miejsce 15 lat temu. Dziś sprawia wrażenie filmu nakręconego głównie z myślą o kolegach i powygłupianiu się na planie. Być może z tego powodu włodarze Universal Pictures najpierw wycofali się z dystrybucji
obrazu, a potem łaskawie, po cichutku, wrzucili go do oferty VOD i DVD.

Ocena: 5/10

Wydanie DVD:

W Polsce „Stretch” ukazał się nakładem Filmostrady. Na płycie znalazł się jedynie film i dostęp do wybranych scen. Szkoda, że nie pokuszono się o dorzucenie chociaż making of, bo ekipa musiała bawić się świetnie.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d41o7z1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41o7z1
d41o7z1