Trwa ładowanie...

Światowa prasa o Oscarowej gali: Oscary w styczniu?

Share
Światowa prasa o Oscarowej gali: Oscary w styczniu?Źródło: AP
d3svx2v

83. Oscarowa gala za nami, zwycięzcy już dawno smacznie śpią z nowymi, złotymi maskotkami pod poduszką, a w prasie pojawiają się pierwsze komentarze na temat nie tyle rozstrzygnięć, co przygotowania i oprawy całej ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

New York Times zauważa, że w przeciwieństwie do lat poprzednich, gdzie cała oprawa najważniejszego branżowego wydarzenia w roku trzymana była w tajemnicy, w tym roku Oscary otworzyły się na świat. Internet zalała fala informacji na temat tego, jak ceremonia będzie wyglądać i czego możemy się po niej spodziewać. Na przykład, na tydzień przed rozdaniem nagród, głównym tematem rozmów okazała się informacja, że specjalnie dla widzów przygotowane zostaje wideo, w którym prowadzący, Anne Hathaway i James Franco, wybiorą się w znaną z „Incepcji” senną podróż na plan zdjęciowy wszystkich nominowanych produkcji. Co więcej, organizatorzy gali udostępnili internautom materiały filmowe z przygotowań wspomnianej dwójki do prowadzenia uroczystości w Kodak Theatre.

Nowojorska gazeta stwierdziła też, że inne przygotowywane na galę wideo, będące montażem fragmentów wszystkich dziesięciu nominowanych filmów, używając za swój podkład dźwiękowy mowę króla Jerzego VI (w wykonaniu Colina Firtha), zbyt wcześnie wskazała zwycięzcę w kategorii „Najlepszy film” i „Najlepszy reżyser”.

Ponadto, prasa widzi potrzebę skrócenia sezonu wręczania nagród, która tak naprawdę rozpoczyna się festiwalem w Toronto (wczesny wrzesień), a kończy Oscarową galą niemal pół roku później (koniec lutego). NYT zauważa, że co prawda przyszły rok na pewno nie przyniesie żadnych zmian, tak jednak w kolejnych latach istnieje możliwość przeniesienia całej gali na początek stycznia.

d3svx2v

Los Angeles Times przygotowało natomiast artykuł na temat roli tegorocznych prowadzących galę, Pani Hathaway i Pana Franco. Jak pisze kalifornijska gazeta, młodzi prowadzący (Anne Hathaway ma 28, a James Franco 32 lata) zanotowali całkiem niezły występ, chociaż bardziej z tych dwojga doceniana jest młoda aktorka. LA Times chwali ją za zdecydowanie i odwagę, zauważając, że nie obawiała się kamer, świetnie się poruszała, a także czuła się na tyle naturalnie, że pozwalała sobie na dość udane żarty, które zgrabnie wymyślała na poczekaniu. Gazeta dość krytycznie wyraziła się na temat ruchu scenicznego Jamesa Franco – uznała go za zbyt rozkojarzonego, uciekającego wzrokiem od kamery, jakby szukającego kogoś swoim błędnym wzrokiem na sali, marzyciela.

LA Times konkluduje, że cała gala została poprowadzona „bezpiecznie”, bez zbytecznych fajerwerków, ale też i bez kontrowersji. Prawdopodobnie organizatorzy zobowiązali młodych prowadzących do wykazania się większą ilością dobrego smaku, żeby zatrzeć niekorzystne wrażenie jakie pozostawił po sobie Ricky Gervais, szokując całą Amerykę swoim krytycznym spojrzeniem na Hollywood podczas rozdania Złotych Globów.

Brytyjski Guardian rozpamiętuje nieco porażkę „Wyjścia przez sklep z pamiątkami”, nominowanej w kategorii „Najlepszego filmu dokumentalnego” produkcji najsłynniejszego artysty nurtu „street art” („sztuka uliczna”) – Bansky’ego. Gazeta, tak jak i jej czytelnicy, liczyli na nagrodę dla brytyjskiego artysty, którego tożsamość jak dotąd nie została ujawniona. Guardian miał nadzieję, że w przypadku zwycięstwa „Wyjścia…” graficiarz ujawni swoją prawdziwe oblicze odbierając osobiście (i bez maski) złotego rycerza z rąk prowadzących.


Londyński Evening Standard pisze, że ceremonia nie przyniosła swoją formą większych niespodzianek, ale chwali prowadzących za styl. Ciepło wspomina też ten segment ceremonii, który poświęcony był zmarłym w ubiegłym roku twórcom filmowym, a także zwraca uwagę czytelników na wypowiedź Barracka Obamy, która została dołączona do krótkiego materiału wideo, poświęconego ulubionym piosenkom filmowym. Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział, że jego ulubioną utworem jest „As Time Goes By” z filmu "Casablanca".

Zobacz wypowiedź Barracka Obamy na temat ulubionej filmowej piosenki:

Tegoroczne rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej trwało 3 godziny i 12 minut i, według doniesień NY Timesa, było nieco krótsze niż ubiegłoroczne.

d3svx2v

** [

A MOGLI STOCZYĆ SIĘ NA SAMO DNO ]( http://film.wp.pl/nie-skonczyli-na-dnie-6025275771658881g )**

** [

NAJLEPSZE PROSTYTUTKI W HOLLYWOOD ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )**

d3svx2v

** [

GWIAZDA NA WIZJI POSZŁA DO ŁÓŻKA Z OCHRONIARZEM! ]( http://teleshow.wp.pl/kim-kardashian-przekroczyla-kolejna-granice-6021950529430145g )**

** [

GWIAZDY "SŁONECZNEGO PATROLU" DZIŚ. JAK WYGLĄDAJĄ? ]( http://teleshow.wp.pl/jak-dzis-wygladaja-gwiazdy-slonecznego-patrolu-6026603162764417g )**

d3svx2v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3svx2v