Trwa ładowanie...

''Szpieg'': Kulisy filmu dla ludzi z wysokim IQ [wideo]

Share
''Szpieg'': Kulisy filmu dla ludzi z wysokim IQ [wideo]Źródło: ITI Cinema
dm0ma6l

„Każdy zaglądał każdemu przez ramię, w swego rodzaju powszechnie panującej paranoi. Tajemnicą była treść rozmowy z wczoraj i to, kto o trzeciej po południu był w szopie na drewno” – zwierza się były agent MI6 - <a href="http://film.wp.pl/john-le-carr-6032110532297345c">John Le Carré</a>, który w swojej bestsellerowej powieści „<a href="http://ksiazki.wp.pl/bid,11969,tytul,Druciarz-krawiec-zolnierz-szpieg,ksiazka.html">Druciarz Krawiec Żołnierz Szpieg</a>” opisał kulisy działania brytyjskich służb specjalnych.

Adaptację jego znakomitej powieści, która ujawnia obsesje i tajniki pracy prawdziwych agentów będziemy mogli zobaczyć w filmie „Szpieg”, który na ekrany kin wejdzie już 25 listopada.

Zobacz film dla ludzi o wysokim IQ:

Ten mistrzowsko zrealizowany thriller zajął najlepsze miejsca brytyjskiego box-office i uznanie krytyków, którzy podkreślają, że jest to wyrafinowana rozrywka dla widza o wysokim poziomie IQ – „kawał doskonałej rozrywki dla myślącej widowni, wymagającej od thrillerów nieco więcej” (Hollywood Reporter), „intelektualne widowisko” (Stopklatka), podczas którego „synapsy pracują na oślep” (The Independent).

dm0ma6l

Kluczem do sukcesu są osobiste doświadczenia samego autora - John Le Carré pracował w brytyjskim wywiadzie podczas zimnej wojny. Sam oddychał atmosferą prześladowczej fobii, którą przeniósł na filmowy grunt.

Do roli agentów zatrudniono najlepszych brytyjskich aktorów – zdobywcę Oscara Colina Firtha („Jak zostać królem”), Gary’ego Oldmana („Mroczny rycerz”), Toma Hardy’ego („Incepcja”), czy Johna Hurta („Hellboy 2”).

Za ten film Gary Oldman dostanie Oscara:

„Szpieg” jest nominowany w siedmiu kategoriach do British Independent Film Award.

„SZPIEG” – 25112011 złam kod i poznaj tajemnice prawdziwych agentów. W kinach od piątku, 25 listopada.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


dm0ma6l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm0ma6l
dm0ma6l