WP

Ten film poruszył serca ludzi na całym świecie! Oto historia piosenki, która niesie nadzieję "Dotknij nieba” już w kinach

Jon Erwin, współscenarzysta i reżyser filmu, zainspirował się prawdziwą historią wokalisty zespoł. "I can only imagine" to najbardziej dochodowa piosenka chrześcijańska na świecie, a jednak nikt nie zna historii, która za nią się kryje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ten film poruszył serca ludzi na całym świecie! Oto historia piosenki, która niesie nadzieję "Dotknij nieba” już w kinach
(Materiały prasowe)
WP

Za największym religijnym hitem w dziejach amerykańskiej muzyki stoi prawdziwa, wzruszająca historia. Skomponowany przez Barta Millarda i zespoł MercyMe utwór I Can Only Imagine z miejsca podbił listy przebojów i serca słuchaczy, zdobywając w USA status podwójnej Platynowej Płyty. – mówi twórca.

Film "Dotknij nieba” wyreżyserował wraz z bratem, Andym Erwinem. Braci łączą nie tylko więzy krwi, ale również podobna wrażliwość: - Byliśmy podekscytowani tym, że ta opowieść nie ujrzała jeszcze światła dziennego i to my opowiemy ją jako pierwsi. Ta piosenka naprawdę poruszyła miliony ludzi, a napisał ją zwykły chłopak z Texasu. Jego historia warta jest opowiedzenia” – mówi Andy Erwin.

WP

Bart Millard, autor utworu, nie miał łatwej drogi do sukcesu. Wychowywany przez despotycznego ojca chłopak bardzo długo szukał jego akceptacji, starał się iść w jego ślady jako sportowiec. Marzenia o karierze w amerykańskim futbolu przekreśliła kontuzja, której doznał w liceum. Właśnie wtedy nauczycielka muzyki odkryła jego talent wokalny, a on sam zapragnął tworzyć muzykę, czego jego ojciec nie potrafił zaakceptować. Trudne dzieciństwo, później nastoletni bunt i wyprowadzka z domu – to wszystko zdawało się przekreślać powstanie zdrowych więzi pomiędzy ojcem i synem.

- Ten film opowiada o powstaniu naszego hitu, ale także o mojej osobistej historii i trudnej relacji z ojcem. Mam nadzieję, że ta opowieść przypomni ludziom, że nikt tak naprawdę nie jest daleko od Boga i jego miłości – mówi Bart Millard.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP