Trwa ładowanie...

Teresa Wierzbowska: Ile Polska traci na piractwie?

Jaka jest skala piractwa w Polsce? Ile Polska traci na stronach internetowych z nielegalnymi treściami? Jak skutecznie walczyć z piractwem? Na te pytania odpowiedziała Teresa Wierzbowska, prezes Zarządu Stowarzyszenia Sygnał, podczas Europejskiej Konferencji Filmowej, która odbyła się we Wrocławiu.

d13ykzk
d13ykzk

- Parę lat temu 7,5 mln Polaków korzystało z nielegalnych źródeł. Teraz jesteśmy w trakcie odświeżania tej analizy. Skala zjawiska jest na tyle duża, że wpływa na PKB krajowe. W 2013 straty z tego tytułu wynosiły między 500 a 700 mln złotych - mówi Wierzbowska.- Jeśli nie dostosujemy prawa do realiów cyfrowych, w 2018 roku straty mogą sięgać paru miliardów złotych - ostrzega specjalistka.

Według Wierzbowskiej największym problemem w walce z piractwem jest brak odpowiednich rozwiązań legislacyjnych: - Potrzebujemy narzędzi do zgłaszania naruszeń. Stacja telewizyjna, która emituje mecz na żywo, chce mieć narzędzia, które pozwalają na szybką reakcję. Rozwiązaniem mogą być procedury przedsądowe - postuluje Wierzbowska.

Europejska Konferencja Filmowa odbyła się 9 grudnia 2016 r. we Wrocławiu. Więcej o projektach i działaniach Legalnej Kultury w specjalnej zakładce serwisu WP Film (link tu)
.

d13ykzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ykzk

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj