Trwa ładowanie...

Teresa Wierzbowska: Ile Polska traci na piractwie?

Jaka jest skala piractwa w Polsce? Ile Polska traci na stronach internetowych z nielegalnymi treściami? Jak skutecznie walczyć z piractwem? Na te pytania odpowiedziała Teresa Wierzbowska, prezes Zarządu Stowarzyszenia Sygnał, podczas Europejskiej Konferencji Filmowej, która odbyła się we Wrocławiu.

dzkn2yz
dzkn2yz

- Parę lat temu 7,5 mln Polaków korzystało z nielegalnych źródeł. Teraz jesteśmy w trakcie odświeżania tej analizy. Skala zjawiska jest na tyle duża, że wpływa na PKB krajowe. W 2013 straty z tego tytułu wynosiły między 500 a 700 mln złotych - mówi Wierzbowska.- Jeśli nie dostosujemy prawa do realiów cyfrowych, w 2018 roku straty mogą sięgać paru miliardów złotych - ostrzega specjalistka.

Według Wierzbowskiej największym problemem w walce z piractwem jest brak odpowiednich rozwiązań legislacyjnych: - Potrzebujemy narzędzi do zgłaszania naruszeń. Stacja telewizyjna, która emituje mecz na żywo, chce mieć narzędzia, które pozwalają na szybką reakcję. Rozwiązaniem mogą być procedury przedsądowe - postuluje Wierzbowska.

Europejska Konferencja Filmowa odbyła się 9 grudnia 2016 r. we Wrocławiu. Więcej o projektach i działaniach Legalnej Kultury w specjalnej zakładce serwisu WP Film (link tu)
.

dzkn2yz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzkn2yz