Trwa ładowanie...
underdog

"Underdog” triumfuje w kinach w Polsce i rusza na podbój kolejnych krajów

W weekend film "Underdog” obejrzało w kinach w całej Polsce ponad 285 tys. widzów! Pierwszy polski film o MMA zbiera znakomite opinie recenzentów i widzów, nic więc dziwnego, że przyciągnął do kin tłumy.

Share
"Underdog” triumfuje w kinach w Polsce i rusza na podbój kolejnych krajów
Źródło: Materiały prasowe
d2771az

Jest to zresztą najlepsze otwarcie filmu o tematyce sportowej w Polsce, tym samym "Underdog" pokonał takie filmy jak "Creed”, „Rocky Balboa” i „Za wszelką cenę”. Równocześnie produkcja rozpoczyna podbój Europy i Ameryki Północnej.

"Underdog” swoim otwarciem pobił kilka rekordów i pokazał, że na długo zapisze się w pamięci widzów. Z sumą 285 285 widzów znalazł się na czele box office’u ostatniego weekendu, a także jest to najlepsze otwarcie polskiego filmu w styczniu - w tym roku oraz w ubiegłych latach.

d2771az

Wielkim sukcesem mogą się poszczycić Maciej Kawulski - jest pierwszym polskim reżyserem debiutantem, którego film osiągnął tak świetny wynik w polskich kinach, a także Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes – EKIPA Sp. z o.o., bo to również imponujący debiut polskiego producenta.

Wszystko wskazuje na to, że "Underdog” podbije też kina w Europie i za oceanem, ponieważ będzie pokazywany m.in. w Belgii, Luksemburgu, Holandii, Danii, Islandii, Norwegii i Szwecji oraz Ameryce Północnej (Kanadzie i USA). W samej Wielkiej Brytanii i Irlandii film będzie można obejrzeć w ponad 250 kinach!

"Underdog” to historia upadku i powrotu na szczyt zawodnika MMA. A także pełna realistycznych scen akcji opowieść o słabościach i sile człowieka. Zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość. O walce z przeciwnościami losu i podnoszeniu się po upadku.

Borys "Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Wszystko w tym scenariuszu było dopracowane w najmniejszym szczególe, żeby pokazać prawdziwy świat MMA, taki, jaki jest naprawdę – powiedział Mamed Khalidov.

- Pokazane są zarówno treningi i życie na ringu, jak i świat poza nim. Tak to właśnie wygląda, że raz możesz być na fali, a później na dnie. Ważne, żeby po tym upadku się podnieść.

MMA, czyli mieszane sztuki walki, to sport, w którym zawodnicy walczą w klatkach i używają każdej dozwolonej techniki, by pokonać przeciwnika. To sport, który budzi emocje i kontrowersje, a jednak w Polsce ma ogromną rzeszę fanów. Każda gala gromadzi tysiące ludzi, transmisje oglądają miliony widzów! W filmie będzie można zobaczyć ten świat, tak jak widzą go zawodnicy.

d2771az

W fabule filmu oprócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidova pojawiła się gwiazdorska obsada: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek. Dla Mameda Khalidova, międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej z 2009 oraz w wadze średniej z 2015 r., występ w filmie to debiut aktorski.

Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA. Na swoim koncie ma 50 gal na światowym poziomie, ponad 300 zawodników i milionowe oglądalności transmisji telewizyjnych w Polsce i na świecie.

Producentem filmu jest EKIPA Sp. z o.o. – Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes. Koproducentem - Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat, Polkomtel, KSW i NEXT FILM, który jest również dystrybutorem filmu.

"UNDERDOG”
Premiera: 11 stycznia 2019
W rolach głównych: Eryk Lubos, Mamed Khalidov, Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Emma Giegżno

d2771az

Podziel się opinią

Share
d2771az
d2771az