Trwa ładowanie...

USA Box Office: Amerykanie z Sandrą Bullock w kosmosie

USA Box Office: Amerykanie z Sandrą Bullock w kosmosie
d44tza4
d44tza4

*"Grawitacja"Alfonso Cuaróna* z Sandrą Bullock i George'em Clooneyem w rolach głównych zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office'u.**

Film ukazuje losy pary astronautów, którzy próbują przeżyć po tym, jak ich stacja kosmiczna zostaje zniszczona. Doktor Ryan Stone (Bullock) jest znakomitym inżynierem medycznym i to jej pierwsza misja. Towarzyszy jej astronauta-weteran Matt Kowalski (Clooney). Gdy udają się na pozornie rutynowy spacer w przestrzeni kosmicznej, dochodzi do katastrofy. Bohaterowie pozostają sami, przywiązani do siebie, krążący w ciemności i bez kontaktu z Ziemią. Strach zamienia się w panikę, każdy oddech pomniejsza i tak niewielką ilość tlenu, a jedyną drogą do domu może okazać się jeszcze większe pogrążenie się w przerażającej nieskończoności kosmosu. Dzieło po pierwszym weekendzie zarobiło 55,5 miliona dolarów.

Drugą nowością jest zamykający podium z ponad 7 milionami dolarów obraz "Ślepy traf". Głównym bohaterem jest student uczelni w Princeton (Justin Timberlake), który z trudnością spłaca zaciągnięte kredyty. Aby zasilić kieszeń, zgadza się podjąć pracę u Ivana Blocka (Ben Affleck), miliardera prowadzącego nielegalny interes opierający się na hazardzie w internecie. Za kamerą stanął Brad Furman.

Ostatni debiut top 10 to "Pulling Strings" na 9. lokacie. Bohaterką jest Rachel, dyplomatka pracująca w Meksyku, której życie wywraca się do góry nogami, gdy po imprezowej nocy zostaje uratowana przez pewnego Mariachi. Meksykańska produkcja w reżyserii Pedra Pabla Ibarry przyniosła zysk 2,5 miliona dolarów.

  1. "Grawitacja" 55,5 miliona dolarów
  2. "Klopsiki kontratakują" 21,5 miliona dolarów
  3. "Ślepy traf" 7,6 miliona dolarów
  4. "Labirynt" 5,7 miliona dolarów
  5. "Wyścig" 4,41 miliona dolarów
  6. "Don Jon" 4,16 miliona dolarów
  7. "Baggage Claim" 4,12 miliona dolarów
  8. "Naznaczony: Rozdział 2" 3,88 miliona dolarów
  9. "Pulling Strings" 2,5 miliona dolarów
  10. "Ani słowa więcej" 2,15 miliona dolarów
d44tza4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44tza4