Trwa ładowanie...
lego przygoda

USA Box Office: Amerykanie znów bawią się LEGO

Share
USA Box Office: Amerykanie znów bawią się LEGO
dbpbcup

Animacja *"LEGO: Przygoda" wróciła na najwyższą pozycję amerykańskiego box office'u.*

Najwyżej notowaną nowością walentynkowego weekendu była komedia romantyczna "About Last Night". Obraz stanowi nową wersją filmu "Ta ostatnia noc" z 1986 roku i powstał na podstawie sztuki Davida Mameta "Sexual Perversity in Chicago". Film ukazuje losy dwóch par, które poznają się barze, z którego trafiają do sypialni, a następnie zostają skonfrontowani z codziennością. Dzieło, w którym występują Michael Ealy, Joy Bryant, Kevin Hart i Regina Hall, zarobiło 27 milionów dolarów.

Oczko niżej znalazł się kolejny remake - "Robocop" (oryginał pochodzi z 1987 roku). Bohaterem jest policjant Alex Murphy (Joel Kinnaman), który zostaje poturbowany podczas starcia z przestępcami. Ciało śmiertelnie rannego stróża prawa zostaje wykorzystane do zbudowania robota mającego za zadanie strzec sprawiedliwości w gnębionym zbrodnią mieście. Produkcja, którą wyreżyserował José Padilha, przyniosła 21,5 miliona dolarów zysku.

dbpbcup

Kolejny debiut to "Miłość bez końca" - opowieść o Jade i Davidzie, którzy zakochują się w sobie podczas niezapomnianego lata. Ich uczucie natrafia na wiele problemów, w tym opór ze strony rodziców dziewczyny. Melodramat zarobił 13,4 miliona dolarów i zapewnił sobie 5. lokatę.

Na miejscu siódmym pojawiła się jeszcze jedna miłosna historia - "Zimowa opowieść". W filmie Colin Farrell wciela się w Petera Lake'a, złodziejaszka, który zakochuje się w chorej na gruźlicę dziewczynie, Beverly Penn (Jessica Brown Findlay). Na ekranie toczy się opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni stu lat. Na konta twórców wpłynęło blisko 8 milionów dolarów.

  1. "LEGO: Przygoda" 48,8 miliona dolarów
  2. "About Last Night" 27 milionów dolarów
  3. "RoboCop" 21,5 miliona dolarów
  4. "Obrońcy skarbów" 15 milionów dolarów
  5. "Miłość bez końca" 13,4 miliona dolarów
  6. "Ride Along" 8,8 miliona dolarów
  7. "Zimowa opowieść" 7,8 miliona dolarów
  8. "Kraina lodu" 5,9 miliona dolarów
  9. "Ocalony" 4,1 miliona dolarów
  10. "Ten niezręczny moment" 3,3 miliona dolarów
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dbpbcup

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbpbcup
dbpbcup