Trwa ładowanie...

''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Nowy zwiastun filmu Wajdy [wideo]

Share
''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Nowy zwiastun filmu Wajdy [wideo]
Źródło: ITI Cinema
d40aikz

Jest pewne, że gra Roberta Więckiewicza w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” przejdzie do historii, nie tylko kina. Po pokazie prasowym jego kreację oceniano jako „lepszą od oryginału”. Najnowszy zwiastun filmu, który dzisiaj ma premierę w Internecie ujawnia kolejne sceny z udziałem Więckiewicza. Lech Wałęsa w jego wykonaniu to kreacja na miarę Oscara.

W filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, który jest polskim kandydatem do Oscara, obok Roberta Więckiewicza zobaczymy innych doskonałych polskich aktorów - Agnieszkę Grochowską jako Danutę Wałęsę oraz w drugoplanowych rolach: Macieja Stuhra, Mirosława Bakę, Cezarego Kosińskiego oraz Zbigniewa Zamachowskiego.

Światowa premiera filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” odbyła się na festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie przyjęto go kilkuminutową owacją na stojąco. Był to początek jego międzynarodowej kariery, tydzień później został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Zainteresowanie filmem za granicą jest ogromne - „Wałęsa. Człowiek z nadziei” został zaproszony na ponad 90 zagranicznych festiwali, w tym w Petersburgu, Rio de Janeiro, Busan, Londynie, Chicago i Kalkucie. Do polskich kin film trafi już najbliższy piątek, 4 października.

d40aikz

W filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzej Wajda odważnie łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne. Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Podglądając rodzinne życie Lecha Wałęsy, Wajda próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę.

d40aikz

Podziel się opinią

Share
d40aikz
d40aikz