Trwa ładowanie...
wataha

Wataha jesienią w HBO

Share
Wataha jesienią w HBO
dbkx59f

W sieci pojawił się teaser serialu HBO "Wataha" o strażnikach granicznych w Bieszczadach.

Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki i broń. Dla pieniędzy, a czasem dla szansy na lepsze życie.

Serial "Wataha" rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

dbkx59f

- W szerszym kontekście "Wataha" to uniwersalna opowieść o ludziach żyjących na granicy - mówi producent Iza Łopuch. - Na granicy dobra i zła. Lepszego i gorszego świata. Życia i śmierci. Szczęścia i krzywdy drugiego człowieka.

W serialu występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel. Reżyserują Michał Gazda i Kasia Adamik. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, za muzykę Łukasz Targosz i zespół Tołhaje.

Pierwszy teaser serialu zobaczyć można poniżej:

Zdjęcia realizowane były w Bieszczadach. Premiera serialu w HBO zaplanowana jest na jesień tego roku.

dbkx59f

Podziel się opinią

Share
dbkx59f
dbkx59f