Trwa ładowanie...

[wideo] ''Baby są jakieś inne'' czyli Więckiewicz dociśnięty obcasem

[wideo] ''Baby są jakieś inne'' czyli Więckiewicz dociśnięty obcasemŹródło: Kino Świat
d1wikth
d1wikth

Gdzie się podziali filmowi macho, twardziele minionych dekad? Czy miejsce Brudnego Harry’ego i Rambo bezpowrotnie zajęli zrzeszeni w salach, metroseksualni samobójcy, wydelikacone wampiry i faceci potrafiący wyłącznie narzekać, że „Baby są jakieś inne”? Nowa komedia Marka Koterskiego zachęca do refleksji nad kondycją i losem współczesnych - nie tylko filmowych - mężczyzn.

14 października na ekrany polskich kin wejdzie najnowsze dzieło twórcy „Dnia Świra” Marka Koterskiego - „Baby są jakieś inne”, w którym krajowy arcymistrz słownego humoru uważnie przygląda się kosmosowi relacji męsko-damskich, z niepokojem stwierdzając, że samczy Mars może już wkrótce paść łupem coraz drapieżniejszej planety Wenus. Potwierdzenia swych obserwacji szuka Koterski w przyrodzie, książkach, gazetach, parlamentach, na uniwersytetach i wszędzie tam, gdzie dotychczas pewnie królował wszechwładny mężczyzna.

Robert Więckiewicz o filmie:

Obawy reżysera zdaje się podzielać Adam Woronowicz, filmowy Adaś Miauczyński: „Nam mężczyznom ciężko jest dzisiaj nadążyć za kobietami. Ciężko nam je dziś złapać. W ogóle coraz ciężej jest nam być razem, łatwiej przychodzi nam się mijać. Jesteśmy ulepieni z różnych pierwiastków, cały bajer polega na tym, żeby to zaakceptować. Jak również to, że baby są silniejsze od nas. I nie ma co z tym walczyć…

„Rzeczywiście, baby są jakieś inne” wtóruje mu mi Robert Więckiewicz. Znany aktor, już w przeszłości miał problemy z „lejdis”, jednak dopiero u Koterskiego jest bliski pełnej kapitulacji wobec płci przeciwnej. „Te półtorej godziny to totalna wiwisekcja relacji męsko-damskich, z której wyłania się przerażający obraz mężczyzn dociśniętych obcasem do podłogi.

d1wikth

Chociaż Więckiewicz nie kryje współczucia dla swego bohatera, przyznaje, że raczej nie powinniśmy się martwić o kondycję współczesnej męskości. Dla niego gorszy od braku twardzieli w filmach, jest ich nadmiar: „Im więcej w kinie męskich bohaterów i twardzieli, tym mocniej świadczy to o kryzysie męskości. To niczym łabędzi śpiew mężczyzn, desperacka próba wykrzyczenia, że ciągle tu jesteśmy. Że istniejemy”.

"Baby są jakieś inne" w kinach od 14 października!

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d1wikth
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wikth