Trwa ładowanie...
d2rppur
Aktualności

''Wielkie piękno'': Zobacz polski zwiastun ''Wielkiego piękna'' Paula Sorrentino [wideo]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Wielkie piękno'': Zobacz polski zwiastun ''Wielkiego piękna'' Paula Sorrentino [wideo]
d2rppur

Do sieci trafił polski zwiastun obrazu *"Wielkie piękno" w reżyserii Włocha Paula Sorrentino.*

Film opowiada historię przystojnego, czarującego mężczyzny (Toni Servillo), który pomimo pierwszych oznak starzenia, wciąż w pełni korzysta z życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu nagrodę literacką i reputację sfrustrowanego pisarza. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których "ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. Znużony swoim stylem życia, mężczyzna marzy czasem, aby raz jeszcze wziąć do ręki pióro.

Zwiastun filmu można obejrzeć poniżej:

d2rppur

W grudniu obraz "Wielkie piękno" zdominował rozdanie Europejskich Nagród Filmowych. Produkcję uznano za najlepszy europejski film ubiegłego roku. Paul Sorrentino otrzymał także statuetkę dla najlepszego reżysera, a odtwórca głównej roli w filmie, Toni Servillo, został uznany za najlepszego europejskiego aktora 2013 roku. Obraz został również nagrodzony za montaż, zdobywając łącznie cztery statuetki.

Film Paula Sorrentino jest także nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz jest laureatem Złotego Globa w tej samej kategorii.

"Wielkie piękno" wejdzie na ekrany polskich kin 7 lutego.

d2rppur

Podziel się opinią

Share

d2rppur

d2rppur