Trwa ładowanie...
wielkie piękno
29-01-2014 07:34

''Wielkie piękno'': Zobacz polski zwiastun ''Wielkiego piękna'' Paula Sorrentino [wideo]

Share
''Wielkie piękno'': Zobacz polski zwiastun ''Wielkiego piękna'' Paula Sorrentino [wideo]
d1src7e

Do sieci trafił polski zwiastun obrazu *"Wielkie piękno" w reżyserii Włocha Paula Sorrentino.*

Film opowiada historię przystojnego, czarującego mężczyzny (Toni Servillo), który pomimo pierwszych oznak starzenia, wciąż w pełni korzysta z życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu nagrodę literacką i reputację sfrustrowanego pisarza. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których "ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. Znużony swoim stylem życia, mężczyzna marzy czasem, aby raz jeszcze wziąć do ręki pióro.

Zwiastun filmu można obejrzeć poniżej:

d1src7e

W grudniu obraz "Wielkie piękno" zdominował rozdanie Europejskich Nagród Filmowych. Produkcję uznano za najlepszy europejski film ubiegłego roku. Paul Sorrentino otrzymał także statuetkę dla najlepszego reżysera, a odtwórca głównej roli w filmie, Toni Servillo, został uznany za najlepszego europejskiego aktora 2013 roku. Obraz został również nagrodzony za montaż, zdobywając łącznie cztery statuetki.

Film Paula Sorrentino jest także nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz jest laureatem Złotego Globa w tej samej kategorii.

"Wielkie piękno" wejdzie na ekrany polskich kin 7 lutego.

d1src7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1src7e
d1src7e