Trwa ładowanie...
Andrzej Wajda
14-04-2010 11:02

Wielkie zainteresowanie "Katyniem" Wajdy za granicą

Wielkie zainteresowanie "Katyniem" Wajdy za granicąŹródło: PAP
dozlgf6

Po katastrofie prezydenckiego samolotu mnóstwo zagranicznych mediów zabiega o wywiady z *Andrzejem Wajdą na temat jego filmu "Katyń". Są to często czołowe gazety i telewizje w poszczególnych krajach.*

Film Wajdy był nominowany 3 lata temu do Oscara, ale nawet wtedy zainteresowanie nim nie było tak ogromne jak po sobotniej tragedii.

Twórca "Katynia" udzielił wczoraj wypowiedzi telewizji niemieckiej ZDF, BBC World", tygodnikowi "Newsweek Rosja" oraz dziennikowi "Los Angeles Times" i ponadto hiszpańskiemu dziennikowi "El Pais".

dozlgf6

W kolejce po wywiady z mistrzem polskiego kina czekają między innymi włoska gazeta "Corriere della Sera", "Nowaja Gazieta" w Rosji, rosyjskie kanały telewizyjne: Rossija, "Wiesti" i "Nowosti" oraz publiczna telewizja hiszpańska. Zgłosiły się media francuskie: gazeta "Le Monde" i francuskie kanały telewizyjne. To tylko niektóre media, które zabiegają o wywiad.

Monika Lang powiedziała, że Andrzej Wajda udziela wywiadów wszystkim liczącym się mediom ponieważ czuje obowiązek opowiadania o zbrodni katyńskiej. Reżyser wielokrotnie podkreślał, że zrealizował film po to, by świat dowiedział się o zbrodni NKWD popełnionej na polskich oficerachoficerach w 1940 roku.

dozlgf6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dozlgf6