Trwa ładowanie...
d2s1e9y

Wypełnić pustkę

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2s1e9y

"Wypełnić pustkę" to izraelski dramat z 2012 roku w reżyserii Rama Burshtein, która także napisała scenariusz. Za produkcję odpowiada Assaf Amir, zaś muzykę skomponował Yitzhak Azulay. Film miał swoją polską premierę podczas 8. edycji Festiwalu Filmy Świata Ale Kino+, gdzie spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami zarówno publiczności, jak i krytyków.

Chasydzi fascynują trudną do zrozumienia umiejętnością pogodzenia ortodoksyjnej tradycji z wymogami życia w nowoczesnym społeczeństwie izraelskim. "Wypełnić pustkę" zabiera widza w najintymniejszą przestrzeń chasydzkiej rodziny, widzianą okiem kobiety. Osiemnastoletnia Shira po śmierci starszej siostry musi od nowa szukać swojego miejsca w społeczności. Jej osobiste szczęście zależy całkowicie od umiejętności odnalezienia się w relacjach z najbliższymi, które tylko pozornie są ściśle sformalizowane przez religię i tradycję. Gdy rodzina postanowi zeswatać ją z owdowiałym szwagrem, dziewczyna będzie musiała wybrać pomiędzy pragnieniem serca, a rodzinną powinnością.

Reżyserka Rama Burshtein to pierwsza kobieta pochodząca z tego niezwykle konserwatywnego środowiska chasydów – zabraniającego członkom społeczności oglądania świeckich filmów i telewizji – która zrealizowała pełnometrażowy film dla szerokiej publiczności. To historia niczym z powieści Jane Austen, ale osadzona w chasydzkiej społeczności z Tel Avivu.

W filmie "Wypełnić pustkę" w rolach głównych wystąpili: Hadas Yaron jako Shira, Yiftach Klein – Yochay, Irit Sheleg – Rivka, Chayim Sharir – Aharon, Razia Israeli - Ciocia Hanna, Hila Feldman – Frieda, Renana Raz – Esther.

Wypełnić pustkę
Tytuł oryginalny

Lemale et ha'halal

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Izrael

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

12.07.2013

Czas trwania

90 min.

Obsada
d2s1e9y

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s1e9y
d2s1e9y
d2s1e9y