Trwa ładowanie...
dzgtpri

Wypełnić pustkę

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dzgtpri

"Wypełnić pustkę" to izraelski dramat z 2012 roku w reżyserii Rama Burshtein, która także napisała scenariusz. Za produkcję odpowiada Assaf Amir, zaś muzykę skomponował Yitzhak Azulay. Film miał swoją polską premierę podczas 8. edycji Festiwalu Filmy Świata Ale Kino+, gdzie spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami zarówno publiczności, jak i krytyków.

Chasydzi fascynują trudną do zrozumienia umiejętnością pogodzenia ortodoksyjnej tradycji z wymogami życia w nowoczesnym społeczeństwie izraelskim. "Wypełnić pustkę" zabiera widza w najintymniejszą przestrzeń chasydzkiej rodziny, widzianą okiem kobiety. Osiemnastoletnia Shira po śmierci starszej siostry musi od nowa szukać swojego miejsca w społeczności. Jej osobiste szczęście zależy całkowicie od umiejętności odnalezienia się w relacjach z najbliższymi, które tylko pozornie są ściśle sformalizowane przez religię i tradycję. Gdy rodzina postanowi zeswatać ją z owdowiałym szwagrem, dziewczyna będzie musiała wybrać pomiędzy pragnieniem serca, a rodzinną powinnością.

Reżyserka Rama Burshtein to pierwsza kobieta pochodząca z tego niezwykle konserwatywnego środowiska chasydów – zabraniającego członkom społeczności oglądania świeckich filmów i telewizji – która zrealizowała pełnometrażowy film dla szerokiej publiczności. To historia niczym z powieści Jane Austen, ale osadzona w chasydzkiej społeczności z Tel Avivu.

W filmie "Wypełnić pustkę" w rolach głównych wystąpili: Hadas Yaron jako Shira, Yiftach Klein – Yochay, Irit Sheleg – Rivka, Chayim Sharir – Aharon, Razia Israeli - Ciocia Hanna, Hila Feldman – Frieda, Renana Raz – Esther.

Wypełnić pustkę
Tytuł oryginalny

Lemale et ha'halal

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Izrael

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

12.07.2013

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzgtpri
dzgtpri
dzgtpri