Trwa ładowanie...
22-11-2016 10:46

Zmarł Michał Żarnecki - wybitny reżyser dźwięku

Był jednym z najbardziej cenionych polskich reżyserów dźwięku. Pracował z czołówką polskich filmowców. Odpowiadał za dźwięk m.in. w filmach Krzysztofa Kieślowskiego, Stanisława Barei oraz Marka Koterskiego. Miał 70 lat.

Zmarł Michał Żarnecki - wybitny reżyser dźwiękuŹródło: Filmpolski.pl
d1wymrh
d1wymrh

Żarnecki był profesorem Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Przewodniczył również Kołu Reżyserów Dźwięku Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Dźwiękowiec był bratem Andrzeja Żarneckiego, którego możemy kojarzyć z wykonania słynnej ballady w filmie "Jak rozpętałem II wojnę światową". Swój talent i zamiłowanie do muzyki przekazał swojej córce - Annie Żarneckiej, która została operatorem dźwięku.

Zawdzięczamy mu udźwiękowienie takich filmów jak: "Amator", "Miś", "Przypadek", "Bez końca", "Ajlawju", "To ja, złodziej" oraz "Syberiada polska". Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany. Był także laureatem pięciu Polskich Nagród Filmowych - Orły. W 2004 roku za "Pręgi" Magdaleny Piekorz otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Filmpolski.pl
Źródło: Filmpolski.pl
Filmpolski.pl
Źródło: Filmpolski.pl
d1wymrh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wymrh