Trwa ładowanie...
fotograf
05-07-2010 12:15

Zmarł wybitny filmowiec Artur Tabor

Zmarł wybitny filmowiec Artur TaborŹródło: Jupiter
d1mriac
d1mriac

Wybitny fotograf przyrody i filmowiec Artur Tabor zginął w nieszczęśliwym wypadku podczas pleneru zdjęciowego w Mongolii.

Do wypadku doszło w piątek. - Nie znam okoliczności, prawdopodobnie spadł ze skały - powiedział prezes Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody Wiesław Lipiec. Artur Tabor należał do tego okręgu ZPFP.

Artur Tabor pasjonował się fotografią od ponad 20 lat. Specjalizował się w fotografowaniu i filmowaniu zwierząt, szczególnie ptaków, w środowisku naturalnym. Współpracował z wydawnictwami i czasopismami polskimi, a także agencjami zagranicznymi, m.in. BBC.

Był laureatem wielu nagród i wyróżnień, autorem kilkunastu wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem wielu zbiorowych. Zrealizował filmy przyrodnicze, takie jak, m.in. "Podlaski Przełom Bugu", "Nadbużański Park Krajobrazowy", "Góry Stołowe", "W krainie jodły, buka i tarpana". Jest autorem albumów fotograficznych: "Bug - Nadbużańskie Podlasie", "Z bliska i z daleka - Piła i okolice", "Katmandu - szkice", "Królestwo dzikich gęsi", "Bug. Pejzaż nostalgiczny", "Wisła. Królowa rzek".

d1mriac

Artur Tabor urodził się w Radomiu w 1968 r. Ukończył Akademię Podlaską w Siedlcach. Mieszkał w miejscowości Jedlnia Letnisko pod Radomiem. Pozostawił żonę i córkę.

Zobacz także:

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html ) **

d1mriac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mriac